دو اقامتگاه بوم گردی در طرود شاهرود به بهره برداری رسید

21 مارس 2016 - 15:10 dsfr.ir/br2x3

دو اقامتگاه بوم گردی در طرود شاهرود به بهره برداری رسید
tourangasht.ir
اقامت گاه بوم گردی توران در شاهرود

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود گفت: دو اقامتگاه بوم گردی در طرود شاهرود به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، «حمیدرضا حسنی» افزود: با توجه به آغاز سفرهای نوروزی و فراهم كردن امكان اقامت گردشگران و مسافران نوروزی، دو اقامتگاه بومی"ستاره کویر" و "نگین کویر" در روستای هدف گردشگری طرود شهرستان شاهرود به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به قابلیت بالای جذب گردشگر در دهستان طرود، گفت: در این راستا و برای فراهم كردن زمینه اقامت مسافران و گردشگران در این روستا، مجوز اقامتگاه بوم گردی صادر شد.

حسنی با بیان اینكه گردشگران از اقامت در خانه های روستایی ساخته شده بر اساس معماری و مصالح بومی استقبال می كنند، افزود: اقامت گردشگران، پذیرایی، فروش سوغات و صنایع دستی نقش مهمی در توسعه اقتصاد روستاها دارد.

روستای هدف گردشگری طرود از توابع بخش مرکزی شهرستان شاهرود است که در 120 کیلومتری جنوب شهرستان و در حاشیه کویر بزرگ مرکزی ایران قرار دارد.

جمعیت ساکن در این روستا حدود چهار هزار و 500 نفر است و به نسبت مساحت بیش از 20 هزار کیلومترمربعی، این روستا دارای پراکندگی جمعیتی زیادی است. پیشه مردم این منطقه دامداری از جمله پرورش شتر و گوسفند و کشاورزی و پرورش خرما است.

هنر قالیبافی از حدود 40 سال پیش در این منطقه رونق یافته است. زنان و دختران طرودی از جمله زبردست ترین بافندگان قالی در منطقه هستند.

روستای طرود در مسیر راه ارتباطی شاهرود به اصفهان قرار دارد و با وجود رمل های زیبا و نخلستان های مصفا و نیز بقعه متبرکه پیر مردان بر فراز کوهی بلند و زیبایی کویر با آسمان پر ستاره، قابلیت بالایی در جذب گردشگر دارد.

این روستا از قابلیت بالایی به عنوان محل اجرای فیلم های تاریخی برخوردار است و بر این اساس كار فیلمبرداری فیلم مختارنامه به کارگردانی «داود میرباقری» در روستای "طرود" انجام شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1