17 آوریل 2024 - 14:27

راه اندازی گیت بلیت الکترونیک در موزه ملی

20 مارس 2016 - 02:30 dsfr.ir/dr4yh

راه اندازی گیت بلیت الکترونیک در موزه ملی
دریافتی
افتتاح گیت الکترونیک موزه ملی ایران

گیت بلیت الکترونیک در موزه ملی راه اندازی شد و از این پس بازدیدکنندگان موزه ملی می توانند از طریق اینترنت، بلیت الکترونیکی خود را دریافت کنند.

«مسعود سلطانی فر» معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن افتتاح این گیت الکترونیک و بعد از بازدید از بخش های مختلف موزه ملی گفت: ما در ستاد هماهنگی خدمات سفر ویژه نوروز 95 از 4 ماه پیش به اتفاق 18 دستگاه ذیربط خدماتی امدادی انتظامی، فعالیت های خود را آغاز کرده ایم و تلاش مان بر این بوده که بتوانیم با استفاده از همه ظرفیت های موجود و تجربیات سال های گذشته بتوانیم موجبات مردم عزیزمان را در نوروز 95 نیز فراهم کنیم.

وی افزود که حدود یک میلیون نفر به عنوان نوروزبانان بی نوروز از هفته های گذشته فعالیت خود را آغاز کرده و فکر می کنیم با توجه به شعاری که برای سال 95 مطرح کردیم مبنی بر اینکه جهانگردی را از ایرانگردی آغاز کنیم، انشاالله مقاصد گردشگری هموطنان مان را متنوع کنیم. مردم هم نشان دادند که این تنوع در مقاصد سفر را جدی گرفته اند و اخباری که ما داریم نشان می دهد که تردد در کشور در همه محورها به وفور مشاهده می شود و اگر چه در یکی دو روز اول قبل سال جدید در برخی محورها تراکم ترافیک را داریم ولی این موضوع که شاهد تنوع مقاصد گردشگری هموطنان هستیم باعث خوشحالی است چون باعث می شود همه جاذبه های گردشگری ایران مورد توجه قرار بگیرد.

به گفته سلطانی فر در این ایام مردم از جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی کشور استفاده می کنند و چون مدیریت مکان های تاریخی و فرهنگی با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، ما سعی کرده ایم با مدیریت بهتر، این مکان ها ساعات بیشتری به مردم خدمت بدهند به همین منظور در ایام نوروز ساعات کار موزه ها و پایگاه های تاریخی 2 ساعت افزایش یافته است. و تاکید کرده ایم که مدیران موزه ها بتوانند تا ساعات بعد از ساعت 17 نیز در صورتی که تقاضا وجود داشته باشد به مردم خدمت بدهند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت که با راه اندازی بلیط الکترونیک و اپلیکیشن های موبایلی، تسهیلات بیشتری برای مردم جهت استفاده از این اماکن تاریخی فراهم کرده ایم. البته تلاش داریم که این سرویس ها را برای همه مکان های تاریخی راه اندازی کنیم. امید است با امکاناتی که فراهم شده و افزایش تعامل بین دستگاه های خدمات رسان زمینه ایجاد خاظره ای خوش از سفرهای نوروزی برای هموطنان ایجاد کنیم.

سلطانی فر خبر داد که با ایجاد کمپ های موقت اسکان مسافرین در شهرهای مختلف، تلاش داریم در هماهنگی با شهرداری ها به طبقات مختلف مردم با سطح درآمد متفاوت خدمت رسانی داشته باشیم. تعداد این کمپ ها را افزایش داده ایم. سایر دستگاه ها مانند هلال احمر، اوژانس، پلیس راهور هماهنگی لازم را با یکدیگر دارند.

وی گفت که همچنین سامانه 09629 برای پاسخگویی به مردم و رسیدگی به شکایات فعال است. و تمام دستگاه های ذیربط آماده رسیدگی به نظرات و شکایات مردم هستند. گشت های تعزیراتی نیز نظارت لازم را دارند و در روزهای گذشته نیز با برخی واحدهای متخلف برخورد کرده اند و در ایام عید نیز این نظارت ها تشدید خواهد شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1