15 دسامبر 2019 - 09:02

سلام استرالیا به گردشگری ایران

19 مارس 2016 - 00:50 dsfr.ir/3x7pc

سلام استرالیا به گردشگری ایران
ohmyroad.com
یک توریست استرالیایی

یک تارنمای استرالیایی روز شنبه با پیشنهاد به شهروندان این کشور برای سفر به ایران، نوشت: ایران به سرعت در حال تبدیل شدن به یک کانون برای گردشگری است.

تارنمای «تراولر» استرالیا که مشاوره سفر به شهروندان این کشور ارائه می کند، نوشت: ایران به سرعت در حال تبدیل شدن به یک کانون برای گردشگری در جهان است.

این تارنما، مردم ایران را «ملتی با فرهنگی غنی» و سرزمینی زیبا دانست که در آن مردم «سلام گرم گردشگران را دریافت» می کنند. به نوشته «تراولر» استرالیا، ایرانیان مردمی دوست داشتنی هستند ... به معنای واقعی مردم ایران را در هر جایی ملاقات کنید، دوست شما هستند.

«آنتونی هم» دبیر بخش خاورمیانه یک نشریه گردشگری که به ایران سفر کرده است، گفت: مهمان نوازی که من در ایران تجربه کرده ام کاملا فوق العاده است. مردم ایران واقعا از اینکه با شما هستند خوشحالند. ایران یک کشور افسانه ای است و تا حد زیادی امنیت در آن برقرار است.

تارنمای «تراولر» استرالیا در این گزارش با اشاره به پرسپولیس در «شهر باستانی در نزدیکی شیراز» به نقل از «آنتونی هم»، نوشت: اصفهان نیز شهری امن و زیباترین شهری است که تاکنون دیده ام. شهری با مساجدی که با کاشی آبی ساخته شده اند و پل های زیبایی که در آن وجود دارد. تبریز و یزد نیز از شهرهای زیبا و قدیمی ایران هستند. در یک کلام باید بروم. ایران هنوز یکی از مقصدهای سفر است و زمانی که در آن جا بسر می برید، این کشور می تواند فکر شما را در مورد جهان تغییر دهد.

دولت استرالیا از آذر ماه امسال سفر به ایران را برای شهروندان خود بدون مشکل دانست و تاکید کرد که شهروندان استرالیایی می توانند ایران را به عنوان مقصد گردشگری خود برگزینند. دولت استرالیا سطح هشدارهای مسافرتی به ایران را که پیش تر در سطح «سه» ارزیابی شده بود، به سطح «دو» کاهش داده است.

تارنمای «ای.بی.سی» استرالیا نیز یک ماه پس از آن با تاکید بر اینکه ایران از مقاصد گردشگری جهان در سال جدید میلادی است، به معرفی کشورمان به عنوان یکی از چهار مقصد احتمالی گردشگران در سال 2016 و پاسخ به چرایی این انتخاب و همچنین ظرفیت های گردشگری ایران پرداخت.

به گزارش دنیای سفر؛ نگاه دولت استرالیا به مقوله گردشگری ایران دو سویه است به طوری که روز سه شنبه ی هفته گذشته وزیر امور خارجه استرالیا در جریان نشست محلی مشترک با محمدجواد ظریف گفت: استرالیا علاقه مند است توریست های بیشتری را از ایران پذیرا باشد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « کجارو » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 15 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1