سند راهبردی گردشگری کلانشهر اصفهان رونمایی شد

17 مارس 2016 - 18:40 dsfr.ir/l1371

سند راهبردی گردشگری کلانشهر اصفهان رونمایی شد
میثم رودکی
نمایی از مسجد شیخ لطف الله و درشکه گردشگری در میدان نقش جهان اصفهان

سند راهبردی گردشگری اصفهان توسط شهرداری و با کمک کارشناسان حوزه گردشگری تدوین شده است و نسخه ای از آن در اختیار مسعود سلطانی فر قرار گرفت.

به گزارش ایرنا؛ شهردار اصفهان گفت: در سند راهبردی گردشگری کلانشهر اصفهان سعی شده است تا طرح ها و برنامه های مختلف در حوزه گردشگری ارائه شود تا به عنوان مرجع مورد استفاده قرار گیرد.

مهدی جمالی نژاد افزود: رویکرد شهرداری به مبحث گردشگری، صیانتی و تاسیسی است، بگونه ای که هم آثار تاریخی و باستانی مورد توجه قرار گیرد و هم مراکز جدید برای جذب گردشگر تاسیس شود. در این سند همچنین ذائقه های همه گردشگران ارزیابی شده و مورد توجه قرار گرفته است.

شهردار اصفهان، بهره برداری از مجموعه هایی نظیر تونل آکواریوم و باغ خزندگان در این شهر را در راستای تاسیس مراکز جدید برای جذب گردشگر توصیف کرد.

باغ خزندگان اصفهان با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد و به بهره برداری رسید. این مجموعه در زمینی به مساحت یک هزار متر مربع در بوستان "ناژوا" اصفهان ایجاد شده است و در آن جانورانی مانند مار، بزمجه، مارمولک، سوسمار، آفتاب پرست و دیگر گونه های خزنده نگهداری می شود.

همچنین روز سه شنبه، نخستین تونل آکواریوم کشور با حضور مسعود سلطانی فر در بوستان جنگلی "ناژوا" این شهر به بهره برداری رسید. این تونل به عنوان نخستین و بزرگ ترین تونل آکواریوم کشور با مشارکت سرمایه گذار خارجی در گستره ای بالغ بر سه هزار و 500 مترمربع در ارتفاع منهای شش متر زیرزمین احداث شده است.

صنعت گردشگری اصفهان از سال 92 رشد قابل توجهی داشته است و بر اساس آمار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان، در سال 92 رشد گردشگران خارجی اصفهان از 110 به 180 هزار نفر، در سال 93 به 250 هزار نفر و در نیمه اول سال 94 به بیش از 250 هزار نفر افزایش یافته است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1