استرالیا هم چشم انتظار توریست های ایرانی شد

17 مارس 2016 - 17:40 dsfr.ir/de8lq

استرالیا هم چشم انتظار توریست های ایرانی شد
حمیدرضا میردامادی
سخنرانی محمدجواد ظریف در جمع اعضاء موسسه امور بین الملل در سیدنی استرالیا

وزیر خارجه استرالیا در نشستی با وزیر امور خارجه ایران به این موضوع اشاره کرد که کشورش علاقه مند است توریست های ایرانی بیشتری از آن بازدید کنند.

ظهر روز سه شنبه به وقت استرالیا نشست محلی مشترک بین محمدجواد ظریف و بیشاپ وزیر امور خارجه استرالیا برگزار شد که در آن بیشاپ گفت که استرالیا علاقه مند است توریست های بیشتری را از ایران پذیرا باشد.

این در حالی است که روابط گردشگری ایران و استرالیا چندان مناسب نیست. البته همین یکی دو ماه پیش استرالیا هشدارهایش برای سفر به ایران را کم کرد. اما با این وجود، ایران و استرالیا، روابط گسترده ای در گردشگری ندارند. ضمن اینکه گرفتن ویزای گردشگری استرالیا برای ایرانی ها، چندان ساده نیست.

هم اکنون وزارت خارجه استرالیا به شهروندان خود هشدار داده که با درجه بالایی از احتیاط به ایران سفر کنند. البته این هشدار در رابطه با مناطق مرزی ایران متفاوت است، در رابطه با این مناطق وزارت امور خارجه استرالیا هشدار می دهد که به این مناطق سفر نکنند.

گفتنی است تا چند ماه پیش درجه هشدار استرالیا برای سفر به ایران سختگیرانه تر بود.

از سوی دیگر سفر توریستی ایرانی ها هم به استرالیا سختی های خاص خود را دارد. برای گرفتن ویزا یک ساله نوع 600 برای توریست های ایرانی متقاضیان باید 232 دلار هزینه کنند.

بنا به اعلام وزارت خارجه استرالیا زمان طول کشیدن صدور این ویزا 20 تا 30 روز کاری طول می کشد اما معمولا زمان صدور ویزا چند ماه طول می کشد و سختگیری های زیادی برای صدور ویزا وجود دارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرآنلاین » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
15 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1