29 فوریه 2020 - 05:07
شهردار تهران:

تهران به باشگاه کلانشهرهای دنیا پیوست

16 مارس 2016 - 09:50 dsfr.ir/il8nn

تهران به باشگاه کلانشهرهای دنیا پیوست
مهدی قربانی
افتتاح ایستگاه متروی فرودگاه مهرآباد با حضور معاون اول رئیس جمهور و شهردار تهران

شهردار تهران در آیین افتتاحیه یکصدمین ایستگاه مترو، از پیوستن تهران به باشگاه کلانشهرهای دنیا خبر داد.

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران گفت: با احداث و بهره برداری از 99 کیلومتر خطوط متر تا پایان سال 96 رکورد جدیدی را در تاریخ مترو دنیا ثبت می کنیم. به وسیله ایستگاه مترو فرودگاه مهرآباد 70 هزار مسافر می توانند از شبکه مترو استفاده کنند.

وی ادامه داد: برخی از مشکلات تهران اجتماعی، اقلیمی و عمرانی است که به 7–8 دهه قبل باز می گردد که باید این چالش ها را حل کنیم. حل چالش عمومی شهر تهران با حمل و نقل عمومی برطرف می شود چراکه حمل و نقل عمومی ستون فقرات پایتخت است.

شهردار تهران با بیان اینکه از دهه 60 تا سال 84 حدود 80 کیلومتر خط مترو به بهره برداری رسیده بود و از سال 1384 تا امسال 160 کیلومتر ریل را به بهره برداری رساندیم، گفت: خط 6 و 7 متروی تهران هم حدود 99 کیلومتر طول دارد که می کوشیم تا پایان سال 1396 آن ها را به بهره برداری برسانیم. این رکورد جدیدی برای تاریخ متروسازی دنیاست. ما برای تحقق این برنامه به کمک های دولت نیازمندیم تا اقتصاد ملی را نجات داده و اقتصاد مقاومتی را معنا ببخشیم.

به گفته وی اولویت شهرداری تهران خرید واگن برای خطوط مترو است. با احداث و بهره برداری خطوط 6 و 7 متروی تهران، این خطوط از مرز 320 کیلومتر هم عبور خواهند کرد.

صبح روز سه شنبه (25 اسفندماه) یکصدمین ایستگاه متروی تهران با حضور اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رییس جمهور و محمدباقر قالیباف شهردار تهران افتتاح شد و به بهره برداری رسید. در این مراسم سیدحسین هاشمی؛ استاندارد تهران، رحمت الله مه آبادی؛ مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور، هابیل درویشی؛ مدیرعامل شرکت مترو و جمعی دیگر از مسئولان نیز حضور داشتند.

در این مراسم ایستگاه های متروی منتهی به ترمینال های 1 و 2 و نیز 4 و 6 فرودگاه مهرآباد و زیرگذر شهید لشکری به بهره برداری رسیدند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1