با حضور وزیر راه و شهرسازی؛

پنج طرح خدمات مسافری و پنج رام قطار به بهره برداری رسید

15 مارس 2016 - 17:30 dsfr.ir/ue5hm

پنج طرح خدمات مسافری و پنج رام قطار به بهره برداری رسید
فرج صمدی
وزیر راه و شهرسازی در ایستگاه راه آهن تهران

همزمان با آغاز دور نخست سفرهای نوروزی با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن پنج رام قطار مسافری و پنج طرح خدمات مسافری در ایستگاه راه آهن تهران به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، سالن خدمات مسافری ایستگاه راه آهن نیز که با هزینه 40 میلیارد ریال احداث شده و تجهیز ایستگاه راه آهن تهران به سیستم های اطلاع رسانی با هزینه 10 میلیارد ریال از جمله طرح هایی بود که امروز (سه شنبه) با حضور عباس آخوندی در ایستگاه راه آهن تهران به بهره برداری رسید.

همچنین بازسازی و توسعه ایستگاه های مسافری ناحیه تهران با هزینه ای بالغ بر 50 میلیارد ریال و بازسازی و بهسازی سکوهای ایستگاه های راه آهن با هزینه 20 میلیارد ریال و اجرای تراک خطوط ایستگاه تهران و توقفگاه با هزینه ای به میزان 105 میلیارد ریال از دیگر طرح هایی بود که امروز به بهره برداری رسید.

همچنین امروز پنج قطار پنج ستاره فدک در مسیرهای مختلف به بهره برداری رسید تا در آستانه سفرهای نوروزی مردم با استفاده از این قطارها بتوانند سفرهای ایمن و راحتی را انجام دهند.

راه آهن جمهوری اسلامی ایران در مجموع 225 میلیارد ریال برای آماده سازی این طرح های ریلی هزینه کرده تا در ایام تعطیلات نوروزی مردم با رفاه بیشتری از شبکه حمل و نقل ریلی استفاده کنند.

عباس آخوندی به تازگی اعلام کرد: پیشنهادهایی در خصوص حمل و نقل ریلی وجود دارد و با ایتالیایی ها در این زمینه مذاکراتی انجام شده و کره جنوبی نیز می تواند با تعریف پروژه در این حوزه حضور یابد.

وی گفت: کریدور بندرعباس - سرخس به عنوان یکی از کریدورهای اصلی کشور در زمینه حمل و نقل ریلی و جاده ای است و ایران تمایل دارد این کریدور را در حوزه های ریلی و جاده ای بهسازی کند.

وزیر راه و شهرسازی پس از افتتاح طرح های یاد شده با حضور در ایستگاه راه آهن با تعدادی از مسافران نوروزی دیدار و گفت و گو کرد و از نزدیک در جریان نحوه خرید بلیت و کیفیت خدمات ارایه شده برای سفر آنان، قرار گرفت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1