29 ژانویه 2020 - 00:17
استفاده از واگن های ویژه فرودگاهی برای اولین بار در متروی مهرآباد

بهره برداری از متروی فرودگاه مهرآباد

15 مارس 2016 - 17:20 dsfr.ir/5z7t9

بهره برداری از متروی فرودگاه مهرآباد
مهدی قربانی
افتتاح ایستگاه متروی فرودگاه مهرآباد با حضور معاون اول رئیس جمهور و شهردار تهران

مدیرکل فرودگاه بین المللی مهرآباد از بهره برداری متروی این فرودگاه خبر داد و گفت: متروی فرودگاه مهرآباد شامل سه ایستگاه بیمه، ترمینال های 1 و 2 و ترمینال های 4 و 6 است.

علی رستمی گفت: متروی فرودگاه بین المللی مهرآباد امروز سه شنبه (25 اسفند) با حضور معاون اول رئیس جمهور و برخی مقامات لشکری و کشوری به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه مسافران از امروز می توانند از متروی فرودگاه استفاده کنند ادامه داد: متروی فرودگاه مهرآباد سه ایستگاه بیمه، ایستگاه ترمینال های 1 و 2 و ایستگاه ترمینال های 4 و 6 را شامل می شود. ایستگاه بیمه در ورودی فرودگاه در جاده مخصوص قرار دارد و خروجی دو ایستگاه دیگر نیز مقابل ترمینال های 1 و 2 و ترمینال  های 4 و 6 جانمایی شده است.

مدیرکل فرودگاه بین المللی مهرآباد با اشاره به اینکه مسافران به محض خروج از ایستگا ه های مترو به ترمینال های فرودگاه دسترسی دارند، گفت: در قطار متروی فرودگاه مهرآباد از واگن های ویژه فرودگاهی استفاده شده تا مسافران در حمل بار خود با مشکل مواجه نشوند.

رستمی افزود: شهرداری تهران در خط متروی فرودگاه مهرآباد به صورت پایلوت از قطارهای دارای امکان تردد بدون لکوموتیوران استفاده کرد تا در صورت موفقیت آمیز بودن طرح در شبکه متروی شهری نیز استفاده شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1