15 اکتبر 2019 - 22:59

ثبت آبشار اما و غار آقامیر در فهرست میراث طبیعی کشور

15 مارس 2016 - 15:00 dsfr.ir/xi9wq

ثبت آبشار اما و غار آقامیر در فهرست میراث طبیعی کشور
malekshahionline.ir
غار آقامیر واقع در شهرستان ملکشاهی

آثار طبیعی و گردشگری بسیار زیبای آبشار اما و غار آقامیر در شهرستان ملکشاهی در فهرست میراث طبیعی کشور ثبت شدند.

"مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ملکشاهی"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام؛ حجت اله عینی اظهار کرد: بیش از 90 درصد مساحت شهرستان ملکشاهی را عرصه منابع طبیعی از جمله کوهستان ها و جنگل ها و دره ها تشکیل داده و دارای مناظر بکر و زیبایی طبیعی و گردشگری است.

عینی افزود: از جمله شاخص ترین آثار طبیعی و گردشگری شهرستان آبشار اما و غار آقامیر است که هر دو در فهرست آثار ارزشمند میراث طبیعی کشور ثبت شده اند.

وی یادآور شد: آبشار زیبای اما به شماره 237 در فهرست میراث طبیعی ملی کشور به ثبت رسیده است، طول این آبشار 297 متر است که در تمامی فصول سال دارای چشم اندازی زیبا برای بازدید گردشگران و طبیعت دوستان است.

عینی همچنین در خصوص غار آقامیر تاکید کرد: این غار نیز مربوط به دوره سوم زمین شناسی است که در دامنه ارتفاعات کبیرکوه و در حوزه شهرستان ملکشاهی قرار دارد. این اثر در ارتفاع 2 هزار و 362 متری از سطح دریا قرار دارد و دارای حوضچه های آب و نیز ستون های آهکی است که از اتصال استالاکمیت ها و استالاکتیت ها بوجود آمده، طول این غار 230 متر و در ورودی غار تالار اول با طول 30 متر واقع شده است.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملکشاهی با بیان اینکه این اثر به شماره 238 در فهرست میراث طبیعی ملی کشور به ثبت رسیده است، گفت: طبیعت زیبای اطراف این اثر، مکان مناسبی برای گردش و بازدید طبیعت دوستان است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1