17 ژانویه 2021 - 06:04

توصیه های پلیس راه به مسافران نوروزی در ترافیک سنگین جاده ها

25 مارس 2016 - 16:30 dsfr.ir/6t4my

توصیه های پلیس راه به مسافران نوروزی در ترافیک سنگین جاده ها
پایگاه خبری راه و شهرسازی
ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج - قزوین

با توجه به اینکه ترافیک در برخی نقاط از آزادراه تهران - کرج - قزوین و جاده کرج - چالوس سنگین است، توجه کافی هنگام رانندگی داشته و قوانین را به طور کامل رعایت کنند.

"رئیس پلیس راه استان البرز"

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سرهنگ رضا اکبری عصر روز پنجشنبه، افزود: در آزادراه تهران - کرج، در خط شمالی از پل کلاک تا پل فردیس ترافیک سنگین است و در ادامه در آزادراه کرج - قزوین نیز شاهد ترافیک سنگین از پل فردیس تا ترمینال شهید کلانتری هستیم.

وی تصریح کرد: در خط جنوبی نیز ترافیک از پل حصارک تا پل فردیس سنگین است و در آزادراه کرج - تهران نیز از پل فردیس تا پل کلاک با ترافیک سنگین خودرودها مواجه هستیم.

رئیس پلیس راه استان البرز همچنین اعلام کرد که ترافیک در جاده کرج - چالوس از سه راهی آدران تا میدان امیرکبیر سنگین است که به دلیل بازگشت خودروها در پایان دور اول سفرهای نوروزی است.

اکبری یادآور شد: رانندگان هنگام سفر بویژه در محورهای کوهستانی علاوه بر مقررات راهنمایی و رانندگی، تجهیزات ایمنی و وسایل گرمازا به همراه داشته باشند تا با مشکل مواجه نشوند. اطمینان از سلامت فنی خودروها لازمه سفرهای برون شهری به ویژه حرکت در مسیرهای کوهستانی و برفگیر است که رانندگان به آن توجه کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به وضعیت ترافیک در راه های استان می طلبد رانندگان در هنگام رانندگی صبر و شکیبایی داشته باشند.

رئیس پلیس راه استان البرز گفت: مرکز کنترل ترافیک پلیس راه ناجا با شماره تلفن 88255555 به صورت شبانه روز پاسخگوی وضعیت راه های کشور و آماده امدادرسانی به حادثه دیدگان احتمالی است.
از ابتدای طرح نوروزی تا شامگاه چهارشنبه بیش از 12 میلیون و 500 هزار تردد دراستان البرز انجام شده است.

استان البرز دارای یک هزار و 500 کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که 18 درصد ترافیک کشور مربوط به جاده های این استان است.

1