معاون صنایع دستی کشور خبر داد

مشهد و لالجین کاندیدای شهر جهانی سال 95

15 مارس 2016 - 09:20 dsfr.ir/yb0rm

مشهد و لالجین کاندیدای شهر جهانی سال 95
میثم رودکی
عرضه سفال استان همدان در خیابان های شهر همدان

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی از معرفی دو شهر مشهد و لالجین همدان به شورای جهانی صنایع دستی به عنوان شهرهای جهانی صنایع دستی سال آینده خبر داد.

بهمن نامورمطلق در نشست خبری که دیروز 24 اسفند در سازمان میراث فرهنگی برگزار شد با اعلام این خبر، افزود: «ما مشهد را به عنوان شهر جهانی صنایع دستی در زمینه سنگ های قیمتی، به ویژه فیروزه و لالجین همدان را به عنوان شهر جهانی سفال معرفی کرده ایم. این شهرها پیش از این به عنوان شهرهای ملی صنایع دستی ثبت شده اند.»

او همچنین به انتخاب سه شهر به عنوان شهر ملی صنایع دستی خبر داد و خاطرنشان کرد: «سیرجان به عنوان شهر گلیم، میبد به عنوان شهر زیلو و مریوان به عنوان شهر ملی گیوه در سال آینده به ثبت می رسند.»

نامورمطلق همچنین از نامگذاری سال آینده به نام «سال سنگ های قیمتی» خبر داد و گفت: «گردش مالی سنگ های قیمتی در دنیا برابر با 500 میلیون دلار است که ما هم می خواهیم سهمی از این بازار داشته باشیم. همچنین توجه به این بخش که گردش مالی بسیار خوبی دارد موجب درآمدزایی بیشتر برای جامعه و هنرمندان می شود.»

به گفته او، نمایشگاه صنایع دستی ایران در فروردین ماه سال 95 نیز به عنوان پیشانی فرهنگی ایران در اتریش، در سفر رئیس جمهوری به این کشور برگزار خواهد شد که این مهم برای ایران که بازار اروپا را در سال های گذشته به طور کامل از دست داده بود، بسیار مهم است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1