15 اکتبر 2019 - 23:13

افزایش 30 درصدی نرخ بلیت شناورهای مسافری از سال 95

12 مارس 2016 - 16:20 dsfr.ir/8n79l

افزایش 30 درصدی نرخ بلیت شناورهای مسافری از سال 95
pmo.ir
اسکله شهید ذاکری

نرخ بلیت شناورهای مسافری فعال در آب های جنوبی کشور از نوروز 95 با افزایش حداکثر 30 درصدی همراه خواهد بود.

رئیس اتحادیه شرکت های حمل و نقل دریایی بار و مسافر  گفت: یکی از پرترددترین منطقه برای مسافرت های دریایی در آب های جنوبی کشور مسیر بندرعباس به قشم است.

احمد هاشمی تصریح کرد: پیش بینی می شود در نوروز 95 نیز همچون سال های گذشته شاهد حضور چشمگیر مسافران و تقاضا برای مسافرت های دریایی به ویژه در مسیر مذکور باشیم. بیش از 60 فروند شناور مسافری مدرن در مسیر بندرعباس-قشم فعال است که جوابگوی نیاز مسافران هم است.

هاشمی گفت: هر سال در ایام نوروز به منظور پشتیبانی مسافرت های دریایی و شناورهایی که در طول سال فعال است، تعدادی شناور مسافری برای تردد در مسیرهای پرترافیک دریایی در آب های خلیج فارس به ناوگان مسافربری دریایی اضافه می شود. معمولا شرکت کشتیرانی والفجر و نیز شناورهای مسافری متعلق به برخی از ارگان دریایی در ایام نوروز به ناوگان مسافربری دریایی افزوده می شود.

رئیس اتحادیه شرکت های حمل و نقل دریایی بار و مسافر در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون قیمت بلیت شناورهای مسافربری در مسیر بندرعباس-قشم، 12 هزار تومان است، گفت: این میزان نرخ به هیچ وجه برای مالکان شناورها از توجیه اقتصادی برخوردار نیست. هم اکنون درآمد شناورهای مسافری به ریال است اما هزینه های لازم برای شناور به صورت ارزی تامین می شود.

هاشمی با تاکید بر ضرورت افزایش نرخ بلیت شناورهای مسافری افزود: در نظر داریم از نوروز 95 نرخ بلیت شناورهای فعال در آبهای خلیج فارس را 20 تا 30 درصد افزایش دهیم. تعیین نرخ به گونه ای انجام می شود که علاوه بر رضایت مالکان شناورها، رضایت مسافران نیز جلب شود.

رئیس اتحادیه شرکت های حمل و نقل دریایی بار و مسافر در ادامه گفته های خود اذعان داشت: اگر قرار باشد نرخ واقعی بلیت شناورهای مسافری تعیین شود باید افزایش 200 درصدی نرخ های کنونی صورت گیرد اما از آنجا که این میزان برای مسافران بالاست، با در نظر گرفتن رضایت مندی مسافران همان افزایش 20 تا 30 درصدی را اعمال خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: تعیین نرخ بلیت شناورهای مسافری به لحاظ قانونی به عهده اتحادیه شرکت های حمل و نقل دریایی بار و مسافر است اما به لحاظ اینکه بتوانیم همه جوانب را در نظر بگیریم، به منظور افزایش نرخ بلیت شناورهای مسافری، جلساتی را با اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان و سایر دستگاه های مرتبط برگزار خواهیم کرد.

هاشمی در خصوص سفرهای دریایی در نوروز 95، با اشاره به فروش بلیت ها در مسیر بندر عباس-قشم یادآور شد: این امر از هم اکنون در اسکله شهید حقانی اجرایی شده که تاثیر بسیار مثبتی بر رضایت مندی مسافران داشته است.

وی اظهار امیدواری کرد به زودی امکان فروش بلیت اینترنتی نیز در اسکله شهید ذاکری قشم فراهم خواهد شد تا مسافرانی که قصد دارند در مسیر بندرعباس-قشم تردد کنند در هر دو اسکله شهید حقانی و شهید ذاکری از صرف وقت در صف های طولانی بی نیاز شوند.

رئیس اتحادیه شرکت های حمل و نقل دریایی یادآور شد: همچنین امکان فروش بلیت اینترنتی نیز در این مسیرها فراهم خواهد شد.

هاشمی اظهار امیدواری کرد: به زودی شاهد فروش بلیت شناورهای مسافری در تمام اسکله های مسافری جنوب کشور به صورت اینترنتی و الکترونیکی باشیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری واحد مرکزی خبر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1