معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی خبر داد:

ساماندهی خانه مسافرها در ایام نوروز

14 مارس 2016 - 09:10 dsfr.ir/ow5hm

ساماندهی خانه مسافرها در ایام نوروز
picofile.com
خانه مسافری در تبریز

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی از ساماندهی خانه مسافرها و سایر اماکن اقامتی در ایام نوروز از طریق سامانه www.khaneh-mosafer.ir خبر داد.

مرتضی رحمانی موحد افزود: علاوه بر ساماندهی خانه مسافرها در ایام نوروز در سایت خانه مسافر به نشانی اینترنتی www.khaneh-mosafer.ir، هتل ها و اقامتگاه های گردشگری نیز ساماندهی خواهند شد و در صورت مشاهده تخلف در این اماکن، به شکایات هموطنان از طریق سامانه 09629 رسیدگی خواهد شد.

وی گفت: بسیاری از شهروندان در استان ها و شهرستان ها علاوه بر خانه های معلم، خانه های شخصی خود را در ایام نوروز اجاره می دهند که این اقامتگاه ها با عنوان "خانه مسافرها" ساماندهی شده اند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: مسافران نوروزی می توانند با مراجعه به سایت خانه مسافر، اطلاعات این اقامتگاه ها را دریافت کنند و امیدواریم در سال 95 رزرو این خانه ها از طریق همین سایت میسر شود.

رحمانی موحد افزود: بر اساس تورم سالانه، افزایش نرخ هتل ها و اقامتگاه های گردشگری 12درصد در مهر تا دی تعیین می شود و در ایام نوروز هیچ کدام از این اقامتگاه ها حق افزایش قیمت بیش از 12 درصد نخواهند داشت که در صورت تخلف با آنها هم برخورد می شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به شکل گیری ستاد سفرهای نوروزی با همکاری سازمان ها و نهادهای دیگر ادامه داد: علاوه بر هتل ها، اقامتگاه های گردشگری، خانه مسافر و خانه معلم، شهرداری ها نیز اقدام به اسکان مسافران نوروزی خواهند کرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری صدا و سیما » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1