پرواز مستقیم تهران - سئول پس از 40 سال

12 مارس 2016 - 14:00 dsfr.ir/7i05v

پرواز مستقیم تهران - سئول پس از 40 سال
koreanair.com
یک فروند هواپیمای شرکت هواپیمایی کره جنوبی

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی روز جمعه به نقل از دولت این کشور خبر داد که در پی برداشته شدن تحریم های بین المللی، برای اولین بار در 40 سال گذشته پرواز مستقیم بین ایران و کره جنوبی برقرار می شود.

بر اساس این گزارش، وزارت ترابری کره جنوبی اعلام کرد که مجوز پرواز به شرکت هواپیمایی کره که بزرگ ترین شرکت هواپیمایی کره جنوبی است، داده می شود تا بار و مسافر را چهار بار در هفته بین سئول و تهران جابجا کند.

وزارت ترابری کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد: 'ایران منابع طبیعی و مصرف کنندگان فراوانی دارد. این کشور یکی از بزرگ ترین شرکای اقتصادی کره جنوبی در دهه 70 قرن بیستم بود و گشایش خط هوایی مستقیم مبادلات تجاری دو کشور را توسعه داده و همکاری های دوجانبه را تقویت می کند.'

سازمان هواپیمایی کره جنوبی این مجوز را در رقابت با هواپیمایی آسیانا دریافت کرد و پیش بینی می شود که پروازهای خود را از سال جاری میلادی آغاز کند.

یونهاپ می نویسد؛ کره جنوبی و ایران در سال 1998 (1377) توافق کردند که شرکت های هواپیمایی کره جنوبی هفته ای چهار بار مسافر و بار به ایران حمل کنند. منتها هیچ پرواز مسافری کره ای تاکنون در ایران فرود نیامده است در صورتی که ایران ایر تا سال 2007 (1386) پروازهای تهران - سئول را با توقف در پکن انجام می داد. پس از تحریم های هسته ای ایران، این خط هوایی تعلیق شد.

یونهاپ برآورد می کند سالانه 40 هزار نفر در پروازهای مستقیم ایران 80 میلیونی و کره جنوبی 50 میلیونی جابجا شوند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1