فروش بلیط اینترنتی شگردی برای کلاهبرداری از مسافران نوروزی

12 مارس 2016 - 12:20 dsfr.ir/695rp

فروش بلیط اینترنتی شگردی برای کلاهبرداری از مسافران نوروزی
industrytap.com
مراقب کلاهبرداری اینترنتی باشید

در هنگام پرداخت بهای بلیط، دقت کنید که درگاه بانک مورد نظر از پروتکل امن https استفاده کرده باشد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی گفت: یکی از مهم ترین خطراتی که کاربران اینترنتی و خریداران بلیط های اینترنتی را تهدید می کند، مطمئن نبودن از اصالت سایت های فروش بلیط اینترنتی است، که برخی از سودجویان اینترنتی به دلیل کم دقتی و سهل انگاری هموطنان اقدام به راه اندازی سایت های جعلی کرده اند.

غلامرضا حسینی با بیان اینکه تهیه بلیط های رفت و برگشت یکی از مهم ترین دغدغه های مسافران نوروزی است، اظهار کرد: در همین راستا اقداماتی چون تهیه بلیط اینترنتی و پیش فروش کردن آن صورت گرفته که راهکاری مناسب در جهت صرفه جویی در وقت و هزینه، آسایش و رفاه مسافران است.

وی ادامه داد: برخی از سودجویان اینترنتی به دلیل کم دقتی و سهل انگاری هموطنان اقدام به راه اندازی سایت های جعلی موسوم به "فیشینگ" برای سرقت اطلاعات کارت های بانکی کاربران می کنند و در نهایت از حساب های بانکی کاربران برداشت غیرمجاز انجام می دهند.

رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی، با اشاره به برخی نکات برای پیشگیری از این نوع کلاهبرداری ها به شهروندان افزود: کاربران برای خرید یا رزرو بلیط به سایت های معتبر مراجعه کرده و سعی کنند خودشان آدرس سایت مورد نظر را در قسمت url وارد کنند و از کپی کردن یا رفتن به لینک هایی که در سایت های مختلف ارائه شده جدا خودداری کنند.

حسینی تصریح کرد: حتما دقت کنید در هنگام پرداخت بهای بلیط، درگاه بانک مورد نظر از پروتکل امن https استفاده کرده باشد و از جستجوی شرکت ها و تعاونی های مختلف در موتورهای جستجو خودداری کنید چرا که مجرمین سایبری با بارگزاری سایت های تقلبی و جعلی کاربران را به دام می اندازند. همچنین هنگام وارد کردن اطلاعات حساب یا نام کاربری از صفحه کلید مجازی استفاده کنید. از هموطنان خواستاریم در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش نمایند و هشدارهای پلیس را جدی بگیرید.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1