تقویم کاری ایام نوروزی موزه ها و اماکن تاریخی فرهنگی اعلام شد

12 مارس 2016 - 11:40 dsfr.ir/pv92l

تقویم کاری ایام نوروزی موزه ها و اماکن تاریخی فرهنگی اعلام شد
میثم رودکی
همدان - موزه خصوصی صنایع دستی و اشیا تاریخی در محوطه گنبد علویان

اداره کل موزه های کشور با صدور بخشنامه ای تقویم کاری ایام نوروزی موزه ها و اماکن فرهنگی-تاریخی زیرمجموعه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را اعلام کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی کشور با اعلام این خبر گفت: به موجب این بخشنامه 29 اسفندماه جاری تمامی موزه ها و اماکن وابسته فعال و روز یکشنبه اول فرودین ماه سال 1395 از ساعت 12 آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان خواهند بود.

محمدرضا کارگر گفت: ساعت کار موزه ها از ساعت 9 تا 19 تعیین شده و افزایش ساعات کاری کاخ موزه ها، موزه ها و اماکن تاریخی فرهنگی که ظرفیت بازدید بیشتری دارند در اختیار مدیران کل استانی، مدیران کاخ موزه های تهران و موزه ملی است.

به گفته وی نرخ ورودی موزه ها و اماکن تاریخی فرهنگی زیرمجموعه سازمان میراث فرهنگی تغییری نداشته و تمامی بازدید های نیم بهاء و رایگان در ایام یاد شده لغو می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، موزه ها و اماکن تاریخی روز 13 فروردین باز خواهند بود و مدیران مجموعه هایی که دارای فضای سبزند می بایست از برگزاری مراسم سنتی روز سیزدهم در محوطه های یاد شده جلوگیری کنند.

به موجب این بخشنامه موزه ها و اماکن تاریخی فرهنگی باید نسبت به نصب تابلو نرخ ورودی در محل مناسب و در معرض دید بازدید کنندگان و همچنین نصب تابلو راهنمای ورودی در مجموعه هایی که دارای چند موزه یا بنای تاریخی هستند اقدام کنند.

الصاق کارت شناسایی تمامی پرسنل، ایجاد و راه اندازی باجه های بلیت فروشی در نقاط مختلف شهرهای پربازدید کننده، خودداری از بکار گیری نیروهای غیر متخصص در امر راهنمایی بازدیدکنندگان، تعبیه کیوسک های اطلاع رسانی در محل ورودی مجموعه ها، برگزاری نمایشگاه های مرتبط و ... از دیگر بندهای مطرح شده در این بخشنامه است. مدت زمان این بخشنامه از 25 اسفندماه جاری تا 15 فروردین 1395 خواهد بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1