8 اکتبر 2021 - 22:38
مدیرکل راه آهن خراسان خبر داد:

ساخت ترمینال شماره 2 راه آهن مشهد در دستور کار قرار گرفت

21 ژوئن 2015 - 11:20 dsfr.ir/e61k2

مدیرکل راه آهن خراسان از ساخت ترمینال شماره 2 ایستگاه راه آهن مشهد با اعتبار حدود 400 میلیارد تومانی خبر داد که هم اکنون در مرحله مطالعات تکمیلی قرار دارد.

محمدهادی ضیایی مهر با بیان این که محور ریلی خراسان رضوی یکی از پر تردد ترین محورهای ریلی کشور است که سالانه میزبان میلیون ها مسافر و زائر است، اظهار کرد: سال گذشته توانستیم 13 میلیون و 600 هزار نفر مسافر را جابجا کنیم که از این حیث رتبه اول جابجایی مسافر ریلی در کشور را کسب کردیم. طبیعتا این حجم از مسافر نیازمند توسعه پروژه های زیرساختی است. توسعه ایستگاه راه آهن مشهد به عنوان یکی از اصلی ترین پروژه های ماست که در دست برنامه ریزی و اقدام است.

وی با یادآوری این که معمولا حدود 50 درصد از ظرفیت قطارهای مسافری شبکه ریلی در مسیر خراسان رضوی و منتهی به مشهد تردد می کنند، بیان کرد: از 25 مرکز استان و شهر سراسر کشور قطار مسافری به صورت مستقیم به سمت مشهد وجود دارد.

مدیرکل راه آهن خراسان رضوی ادامه داد: با این حال ظرفیت های ایستگاه راه آهن مشهد در حال اشباء شدن است، بر این اساس برنامه هایی برای توسعه این ایستگاه داریم که در این راستا حدود 50 میلیارد تومان پروژه در دست برنامه ریزی و اقدام است که با بهره برداری از آنها در سال جاری ظرفیت جابجایی مسافر به سالانه 18 میلیون نفر افزایش می یابد.

ضیایی مهر در عین حال با بیان این که بازهم این ظرفیت کفایت خدمات رسانی به کل کشور را نمی کند، گفت: از این رو به دنبال این هستیم که ظرفیت ترمینال موجود را افزایش ظرفیت دهیم لذا احداث ترمینال شماره 2 ایستگاه راه آهن مشهد در دستور کار قرار گرفته است. مطالعات مقدماتی این پروژه انجام شده و مطالعات تکمیلی آن در حال انجام است. اعتبار مورد نیاز برای احداث ترمینال 2 حدود 400 میلیارد تومان است که در صورت تامین منابع آمادگی آغاز عملیات اجرایی این پروژه را نیر داریم.

وی در پاسخ به این پرسش که این پروژه در چه مدتی ساخته می شود، افزود: در صورت تامین اعتبار ترمنیال شماره 2 ایستگاه راه آهن مشهد ظرف سه سال ساخته می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1