معاون رئیس جمهور خبر داد:

اعلام آمادگی هلدینگ های بزرگ هتل سازی دنیا برای حضور در ایران

9 مارس 2016 - 14:50 dsfr.ir/380z2

اعلام آمادگی هلدینگ های بزرگ هتل سازی دنیا برای حضور در ایران
میثم منیعی
مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: هلدینگ های بزرگ هتل سازی برای حضور در ایران اعلام آمادگی کرده اند.

مسعود سلطانی فر در حاشیه هفتمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که شنبه پانزدهم اسفندماه به میزبانی استان البرز در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: 950 پروژه در بخش گردشگری با برآوردی معادل 30 هزار میلیارد تومان در کشور به اجرا در خواهد آمد.

وی در ادامه به بسته پیشنهادی پساتحریم سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد و گفت: یک هزار و 500 پروژه با برآوردی معادل 30 میلیارد دلار یعنی 100 هزار میلیارد تومان از دو ماه قبل آماده و اطلاعات این پروژه ها به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در سایت سازمان وجود دارد.

سلطانی فر با ابراز امیدواری که پس از اجرای برجام و لغو تحریم ها شاهد سرمایه گذاران خارجی در کشور باشیم، گفت: در حال حاضر هلدینگ های بزرگ هتل سازی دنیا برای حضور در ایران اعلام آمادگی کرده و به مرور به ایران خواهند آمد تا در این بخش سرمایه گذاری کنند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر اینکه تعداد بناها، سایت ها و اماکن های تاریخی در کشور زیاد است ایران را یک کشور موزه بزرگ و منحصر به فرد معرفی کرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه رسیدگی به همه اماکن تاریخی در توان دولت با اعتبارات اندک دولتی نیست، گفت: رویکردی که دولت در پیش گرفته است استفاده از بخش خصوصی و مشارکت مردم در نگهداری این آثار تاریخی است.

سلطانی فر گفت: بسیاری از بناهای تاریخی به جز بناهای و اماکن نفیس که مرمت و بازسازی اشان در حیطه مسئولیت سازمان است، مابقی اماکن مانند کاروانسراها و خانه های قدیمی با تغییر کاربری به پذیرایی، اقامتی و فرهنگی می توانند توسط خود مردم مورد مرمت و بازسازی قرار گیرند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد: سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر واگذاری برخی بناهای تاریخی مانند کاروانسراها و خانه های قدیمی به بخش خصوصی نظارت کامل دارد.

سلطانی فر ادامه داد: بناهای قابل واگذاری به بخش خصوصی با نظارت سازمان تبدیل به رستوران ها، هتل های سنتی و همچنین فروشگاه های صنایع دستی می شوند و در قبال سرمایه گذاری زمان بهره برادی در اختیار بخش خصوصی قرار خواهد گرفت که زمان بهره برداری متناسب با میزان سرمایه خواهد بود.

وی در پایان گفت: سیاست واگذاری برخی بناهای تاریخی به بخش خصوصی در بسیاری از کشورهای موفق گردشگری در دنیا اجرا شده است چرا که این بناهای تاریخی تبدیل به بنگاه های اقتصادی برای توسعه اشتغال در جامعه می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1