22 نوامبر 2019 - 15:49

مهم ترین مشکل پیش روی پیشرفت کویر بین المللی مرنجاب

9 مارس 2016 - 12:30 dsfr.ir/lp4xn

مهم ترین مشکل پیش روی پیشرفت کویر بین المللی مرنجاب
wikimedia.org
گردشگران کویر در حال کویرپیمایی در مرنجاب

مهم ترین مشکل پیش روی پیشرفت در کویر بین المللی مرنجاب جاده دسترسی آسان است که حل آن به یک تصمیم ملی نیاز دارد.

"معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری"

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ مرتضی رحمانی موحد در جلسه کارگروه بررسی مشکلات مرنجاب افزود: نگاه منطقه ای به این کویر زیبا نه تنها اشتباه است بلکه مشکلات را نیز نمی توان با این نگاه حل کرد.گره های کوچکی در کار گردشگری منطقه مرنجاب به وجود آمده و سدی را در برابر پیشرفت این منطقه نمونه گردشگری ایجاد کرده است که امیدواریم با مدیریت، همدلی و هماهنگی بیشتر مسئولان رفع شود.

به گفته وی با قرار گرفتن جاده کویر مرنجاب در حوزه راه های وزارت راه و شهرسازی می توان امیدوار به رفع برخی از عمده ترین مشکلات این کویر بکر شد.

رحمانی موحد، گردشگری را موضوعی با ظرافت دانست و گفت: برخورد قهرآمیز و غیرکارشناسی با گردشگران موجب به وجود آمدن ذهنیت منفی و به دنبال آن تبلیغات منفی و وارونه در مناطق گردشگری خواهد شد.

داوود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در ادامه با اشاره به اینکه جاده کویر مرنجاب با شرایط نامناسب کنونی راه محسوب نمی شود و مشخصات فنی راه را هم ندارد، افزود: در شرایط حاضر فقط می توان جاده را تا حدودی اصلاح و آن را به تابلو و مسیرنما مجهز کرد. جاده هایی مانند جاده مرنجاب که تا کنون در حوزه وزارت راه قرار نگرفته، خارج از حوزه راهداری بوده و وزارت راه مسئولیتی در قبال آن ندارد.

منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان نیز در این جلسه اظهار کرد: موضوع مرنجاب به ویژه جاده دسترسی آن به یک معضل بزرگ تبدیل شده به طوری که هر ساله شاهد حوادث ناگوار مفقود شدن گردشگران و حوادث رانندگی منجر به فوت تعدادی از گردشگران بوده ایم.

وی افزود: همه وظیفه دارند برای رفع مشکل این منطقه تلاش کنند و ضروری است که قبل از انجام هرکار بلند مدتی راهکارهایی کوتاه مدت برای حل این مشکلات در نظر گرفته شود.

کویر بین المللی گردشگری مرنجاب یکی از جاذبه های زیبای گردشگری در کشور است که همه ساله میزبان گردشگران زیادی از سراسر کشور و خارج از کشور است. رمل ها و نوار ریگ بلند، کارونسرای مرنجاب، چاه دستکن، دریاچه نمک، ارغوانی و چاله های سنبک از جمله جاذبه های خاص کویر مرنجاب است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1