با همکاری "گروه هوادارن میراث ایران" و "خانه طبیعت گردی" در سعدآباد برگزار شد

سین های طبیعی ایران با معرفی سرو و سمندر

9 مارس 2016 - 10:50 dsfr.ir/v94ty

سین های طبیعی ایران با معرفی سرو و سمندر
کاخ موزه سعدآباد
برگزاری مراسم سرو و سمندر در محوطه خانه طبیعت گردی سعدآباد

در هفته منابع طبیعی برنامه ایی با عنوان "سرو و سمندر" توسط گروه هوادارن میراث ایران و همکاری خانه طبیعت گردی با هدف تفهیم مفاهیم میراث طبیعی و فرهنگی به کودکان در مجموعه سعدآباد برگزار شد.

به گزارش روبط عمومی مجموعه سعدآباد، محمد شکرانی از فعالان گروه هوادارن میراث ایران در خصوص این برنامه گفت: با توجه به وجود بیش از 20 نوع درخت سرو در ایران که برخی از آن ها به ثبت ملی رسیده این برنامه با موضوعیت معرفی درخت سرو و همچنین دوزیستی به نام سمندر برای کودکان اجرا شد. این دوزیست اخیرا در روزهای پایانی سال همراه با ماهی قرمز به فروش می رسد که حیات این گونه از سمندر ایرانی را به خطر انداخته و در حال انقراض می باشد.

این فعال میراث طبیعی و فرهنگی ایران افزود: همچنین کارگاه ساخت کولاژ برای کودکان برگزار شد و آن ها کولاژ هایی که با کاغذهای رنگی به شکل سرو ساخته بودند به یادگار بردند.

شکرانی ساخت سنگ چین به شکل سمندر توسط کودکان در محوطه مقابل خانه طبیعت گردی سعدآباد را از دیگر برنامه های برگزار شده اعلام کرد.

گفتنی است با توجه به نزدیک شدن  به جشن چهارشنبه سوری اجرای مراسم شاهنامه خوانی توسط دو نقال جوان مهبد و مهدیس کرمی پور و در ادامه کاشت نهالی به یادگار در باغ موزه تاریخی سعدآباد از دیگر برنامه های این مراسم بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1