افزایش دمای کشور در نیمه اول فروردین

8 مارس 2016 - 11:30 dsfr.ir/wl1gb

افزایش دمای کشور در نیمه اول فروردین
جام جم
افزایش دما

در سه ماه آینده بیشترین افزایش دما در یک ماه ابتدایی دوره یعنی دهه دوم اسفند 1394 تا دهه اول فروردین 1395 رخ می‌دهد.

رئیس پژوهشکده اقلیم‌شناسی ضمن اشاره به افزایش دمای کشور طی سه ماه آینده، به ضرورت رعایت برنامه‌ های کنترل و مصرف بهینه آب و انرژی برای مقابله با خطر کمبود منابع آبی در فصل تابستان تاکید کرد.

مجید حبیبی نوخندان در گفت‌ و گو با ایسنا با اشاره به اینکه میزان بارش سال زراعی جاری تا 4 اسفند 94 در مقایسه با میانگین بارش بلندمدت تغییری نداشته است، تاکید کرد: با توجه به انتظار بارش نرمال همراه با افزایش دما در باقیمانده سال زراعی، رعایت و اجرای برنامه‌ های کنترل و مصرف بهینه آب و انرژی برای مواجهه با کمبود منابع آبی در فصل تابستان ضروری خواهد بود.

 

افزایش دمای کشور در نیمه اول فروردین

وی با بیان اینکه بارش اسفند 94 و فروردین 95 در اغلب مناطق کشور در محدوده میانگین بلندمدت در نوسان خواهد بود اظهار کرد: در سه ماه آینده بیشترین افزایش دما در یک ماه ابتدایی دوره یعنی دهه دوم اسفند 1394 تا دهه اول فروردین 1395 رخ می‌دهد که تا بیش از 1.5 درجه فراتر از میانگین بلندمدت خواهد بود، اما این وضعیت در ادامه قدری تعدیل می‌یابد.

رئیس پژوهشکده اقلیم‌شناسی افزود: میانگین بارش کشور در یک ماه آینده، از دهه دوم اسفند 94 تا دهه اول فروردین 95، در اغلب مناطق در حد میانگین بلندمدت و در برخی مناطق با گرایش به سمت کمتر از نرمال خواهد بود.

به گفته حبیبی نوخندان، در مجموع بارش کشور در دوره سه ماهه آینده یعنی اسفند 1394 تا اردیبهشت 1395 در حد میانگین بلندمدت پیش‌ بینی می‌ شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1