توافق اولیه برای واردات 20 فروند هواپیمای نو از برزیل

7 مارس 2016 - 11:30 dsfr.ir/ne4vq

توافق اولیه برای واردات 20 فروند هواپیمای نو از برزیل
embraer.com
هواپیمای E175-E2 شرکت امبرائر

مدیرعامل شرکت هواپیمایی زاگرس از توافق های اولیه برای وارد کردن 20 فروند هواپیمای نو برزیلی به کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا؛ هوشنگ صدیق تصریح کرد: در طول هفته ها و ماه های گذشته ما مذاکراتی را با شرکت های خارجی مختلفی داشته ایم تا امکان وارد کردن هواپیماهای جدید به کشور فراهم شود. یکی از این شرکت ها هواپیماساز برزیلی امبرائر بوده است که خوشبختانه مذاکرات ما با آن ها نتایج مثبتی به همراه داشته است.

وی اضافه کرد: بر اساس توافق اولیه ای که با مذاکره کننده این شرکت در تهران داشته ایم، شرکت زاگرس اعلام کرد که توان خرید 20 فروند هواپیمای ساخت این شرکت را که 135 نفر ظرفیت سرنشین دارد خواهد داشت و با تفاهم اولیه نماینده این شرکت به برزیل بازگشت تا مقدمات نهایی کار را فراهم کند.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی زاگرس با تاکید بر این که این هواپیماها نوساز خواهند بود، اعلام کرد: مدل مالی پیشنهاد شده از طرف زاگرس پرداخت 10 درصد از هزینه ها به شکل نقد و در نظر گرفتن 90 درصد مابقی از طریق فاینانس شرکت سازنده خواهد بود که در صورت نهایی شدن مذاکرات می توان به وارد کردن این هواپیماها امید داشت.

صدیق با بیان این که وارد شدن نهایی هواپیماها به چراغ سبز آمریکا احتیاج دارد، تصریح کرد: خوشبختانه شرکت های خارجی امید زیادی دارند تا با ایران وارد مذاکره شده، کار را پیش ببرند. فعلا اوضاع برای سبک و سنگین کردن قراردادهای اقتصادی فراهم شده و ما امیدواریم در آینده نزدیک با نهایی شدن تمام مقدمات، کار برای وارد کردن این هواپیماها نهایی شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 16 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1