90 اثر تاریخی شهرستان چرداول در نوبت ثبت در فهرست آثار ملی

7 مارس 2016 - 10:00 dsfr.ir/o97vl

90 اثر تاریخی شهرستان چرداول در نوبت ثبت در فهرست آثار ملی
ilamrasad.ir
آتشکده موشکان در شهرستان چرداول

90 اثر تاریخی دیگر نیز پس از شناسایی و انجام کارهای لازم در نوبت ثبت در فهرست آثار ملی قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام؛ نبی اله امین پرست اظهار کرد: این شهرستان بخاطر داشتن 114 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و برخی آثار مهم طبیعی از جمله شهرهای گردشگرپذیر استان ایلام به ویژه در ایام نوروز است.

وی افزود: آثار مهم و تاریخی این شهرستان قلعه تنگ قیر، پل کرودت، آتشکده موشکان، طاق رستم، شهر تاریخی گم گم، عمارت والی و سراب کهره و قلعه سام است که همیشه مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.

امین پرست تاکید کرد: قدیمی ترین اثر تاریخی شهرستان چرداول تپه گوران در بخش هلیلان است که براساس مستندات بدست آمده هشت هزار و 500 سال قدمت تاریخی دارد، این اثر فاخر نشانی از پیشینه تاریخی این منطقه است.

وی از دیگر مناطق ویژه گردشگری چرداول را منطقه نمونه گردشگری کرم بزان هلیلان و تنگه شمشه برشمرد که دارای طبیعی زیبا و بکر است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چرداول یادآور شد: روستاهای زنجیره علیا و سنگ سفید نیز از مناطق هدف گردشگری این شهرستان بشمار می روند ضمن اینکه بارگاه مطهر امامزادگان قاسم، پیرحمزه، جعفر و پیر حسین (ع) نیز از دیگر اماکن تاریخی مورد توجه گردشگران و زائران است.

وی با ذکر اینکه در نوروز 94 بیش از 100 هزار نفر از اماکن تاریخی، طبیعی و فرهنگی چرداول بازدی کردند، پیش بینی کرد در تعطیلات نوروزی سال 95 بیش از 150 هزار مسافر نوروزی و گردشگر از اماکن تفریحی، تاریخی، طبیعی و مذهبی این شهرستان بازدید کنند.

شهرستان 67 هزار نفری چرداول به مرکزیت شهر سرابله در 35 کیلومتری ایلام قرار دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1