معاون سازمان حفاظت محیط زیست:

حفظ محیط زیست و طبیعت مطالبه اجتماعی است

6 مارس 2016 - 11:30 dsfr.ir/jr4r2

حفظ محیط زیست و طبیعت مطالبه اجتماعی است
مهر
یک علاقه مند به محیط زیست در حال جمع آوری زباله در پارک جنگلی ناهارخوران

توجه به سلامت و پاکیزگی طبیعت در ایام نوروز ضروری و حفظ محیط زیست و طبیعت یک مطالبه اجتماعی است.

"معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست"

به گزارش میراث آریا، سید محمد مجابی شامگاه شنبه در هفتمین نشست ستاد دائمی خدمات سفر کشور که با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و به میزبانی استان البرز در کرج برگزار شد، افزود: امروز یکی از مطالبات جدی جامعه بحث حفظ محیط ریست و توجه به آب، هوا، خاک و تنوع زیستی است.

مجابی بیان داشت: بر اساس سیاست های سازمان حفاظت محیط زیست باید با حفظ طبیعت کشور این میراث ارزشمند را برای آیندگان سالم نگه داریم. در فرهنگ ایرانی توجه به محیط زیست از اهمیت بالایی برخوردار است و در دین مبین اسلام حتی در شرایط جنگ هم به حفاظت از درختان و طبیعت توصیه شده است.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد که باید در هر شرایط به حفظ محیط زیست اهتمام بورزیم. یکی از اولویت های گردشگری در ایام نوروز باید حفظ زیبایی های طبیعی و زیست محیطی باشد.

این مسئول گفت: متاسفانه در برخی مناطق کشور در ایام نوروز شاهد انباشت زباله ها در ورودی های شهرها و طبیعت کشور هستیم که زیبنده شهروندان قانونمدار نیست. وی با اشاره به تهدیدهای خشکسالی برای طبیعت و جنگل های کشور افزود: به رغم این تهدیدها در سال های اخیر شاهد برافروختن آتش و سهل انگاری برخی گردشگران در جنگل ها و عرصه های طبیعی بودیم که سبب خسارات زیادی به این عرصه ها شد.

معاون توسعه مدیریت،حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست یادآور شد: همه ساله استان های نواحی شمالی کشور از جمله البرز، قزوین، گلستان، مازندران و گیلان در تعطیلات نوروزی با حجم بالای مسافر مواجه می شوند به طوری که تعداد مسافران در سه استان مازندران، گیلان و گلستان از 10 میلیون نفر فراتر می رود.

وی اظهار داشت: این تعداد گردشگر با بار سنگین ترافیک و انباشت زباله همراه است که ضرورت دارد گردشگران در جمع آوری زباله ها با دستگاه های اجرایی همکاری کنند.

مجابی گفت: البته دو سال پیش حدود سه هزار و 500 نفر از دوست داران طبیعت به کمک سازمان حفاظت محیط زیست آمدند و در یک حرکت ارزشمند زباله های جاده کرج - چالوس را جمع آوری کردند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1