3 اکتبر 2021 - 15:33

برگزاری نشست UNWTO با موضوع جاده ابریشم در چین

20 ژوئن 2015 - 09:30 dsfr.ir/fu2xi

هفتمین نشست موضوعی سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) پنج شنبه 28 خرداد با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان در شهر « شیان چین» آغاز به کار کرد.

در این نشست، آلا پرسولووا مدیر برنامه جاده ابریشم سازمان جهانی جهانگردی UNWTO با اشاره به برنامه های این سازمان در زمینه جاده ابریشم، هدف از برگزاری این نشست را نزدیکی هر چه بیشتر فرهنگ، گردشگری و شناسایی ظرفیت های این مسیر و تشویق کشورهای عضو به ارائه تسهیلات بیشتر برای معرفی جاذبه ها و قدمت تاریخی این جاده دانست.

مرتصی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به نمایندگی از کشورمان در این نشست حضور یافت. وی در سخنرانی خود با اشاره به نقش تاثیرگذار راه ابریشم در توسعه، آبادانی و گسترش مبادلات اقتصادی منطقه، گفت: آثار باقیمانده از این مسیر، میراث مشترک فرهنگی کشورهای عضو است که باید از آن حراست کرد. توسعه تعاملات راه ابریشم علاوه بر منافع عظیم اقتصادی می تواند به برقراری صلح، ثبات و توسعه پایدار در منطقه منجر شود.

مرتضی رحمانی موحد در حاشیه این نشست با برخی از مدیران UNWTO و نمایندگان کشورهای شرکت کننده در خصوص برنامه های آینده کشورمان در زمینه تقویت گردشگری جاده ابریشم دیدار و گفت و گو کرد.

شایان ذکر است؛ هفتمین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای عضو راه ابریشم و اولین نشست کمربند اقتصادی این مسیر با حضور مقامات 32 کشور عضو و دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی در چین برگزار شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1