قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:

قرارداد ایرباس دو ماه دیگر نهایی می شود

5 مارس 2016 - 12:20 dsfr.ir/v68xq

قرارداد ایرباس دو ماه دیگر نهایی می شود
helicecluster.com
A380 بزرگترین هواپیمای مسافری جهان است

قرارداد خرید 118 فروند هواپیما از ایرباس تا دو ماه دیگر نهایی می شود و این قرارداد هیچ ارتباطی با سوئیفت ندارد.

"قائم مقام وزیر راه و شهرسازی"

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اینکه گفته می شود تا مشکل سوئیفت حل نشود، امکان خرید هواپیما و نهایی شدن قرارداد ایرباس وجود ندارد، ادعاهای درستی نیست، اظهار داشت: قرارداد خرید ایرباس هیچ ارتباطی به مساله سوئیفت ندارد.

اصغر فخریه کاشان ادامه داد: طول این قرارداد بین 12 تا 16 سال است و به طور قطع راه های متعددی برای پرداخت اقساط و مبلغ قرارداد وجود دارد.

فخریه کاشان با بیان اینکه تحریم های سوئیفت قرار نیست در عرض یک هفته رفع شود، گفت: در موضوع سوئیفت و لغو تحریم ها، مسائل تکنیکال و فنی بسیار زیادی مطرح است و نمی توان انتظار داشت که در یک مدت زمان کوتاهی این تحریم ها به طور کامل برطرف شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی افزود: برای عقد قراراد ایرباس باید یک پیش پرداختی بپردازیم که با نبود سوئیفت هم می توان این مبالغ را جابه جا کرد.

وی ادامه داد: در شرایط تحریم هم توان پرداخت مبالغ را داشتم و کشور در آن شرایط 140 میلیارد دلار واردات داشته بنابراین  در آن زمان که بحث رفع تحریم سوئیفت نبود چگونه این قراردادها منعقد و مبالغ جابه جا می شدند؟

فخریه کاشان تاکید کرد: به طور قطع رفع تحریم های سوئیفت زمان بر خواهد بود و بدون سوئیفت هم قرارداد خرید ایرباس پا بر جا است و کسانی که مدعی هستند بدون سوئیفت قرارداد با ایرباس نهایی نمی شود، نیت سوء یی دارند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قرارداد با ایرباس دو ماه دیگر اجرایی می شود، گفت: قرارداد خرید 118 فروند هواپیما از ایرباس یکی از بزرگ ترین قراردادهای کشورمان محسوب می شود و مانند هر قرارداد دیگری زمانبر خواهد بود و یک تعهداتی بین دو طرف وجود دارد و برای تبدیل قرارداد اجرایی باید مسائل فنی و حقوقی قرارداد بررسی و اجرا شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1