استقبال دوستداران طبیعت از نوروز با پاکسازی نقاط گردشگری آستارا

5 مارس 2016 - 10:40 dsfr.ir/1q8r6

استقبال دوستداران طبیعت از نوروز با پاکسازی نقاط گردشگری آستارا
gilanefarda.ir
پاکسازی حریم رودخانه زرجوب در پارک توحید رشت

جمعی از دوستداران محیط زیست شهرستان آستارا با حضور در تعدادی از نقاط گردشگری این شهرستان نظیر پناهگاه حیات وحش و نوار ساحلی، نسبت به پاکسازی این مکان ها اقدام کردند.

به گزارش ایرنا؛ اعضای کارگروه پسماند، نیروهای شرکت مجری طرح تفکیک زباله از مبدا، اعضای جمعیت هلال احمر، نیروهای شهرداری و جمعی از دانش آموزان و شهروندان در یک اقدامی خودجوش و تحسین بر انگیز عشق و علاقه خود را به طبیعت نشان دادند.

پاکسازی طبیعت از هر گونه زباله زمانی صورت گرفت که طبیعت در آستانه فصلی سبز برای گرفتن روحی تازه قرار دارد. در این برنامه نمادین جمع کثیری از شهروندان آستارایی با شعارهای متعدد زیست محیطی آمده بودند تا بگویند تعطیلات عید نوروز را بدون رها کردن زباله در طبیعت سپری خواهند کرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا در حاشیه این برنامه گفت: در آستانه فرا رسیدن سال نو و تعطیلات نوروزی با همکاری جمعی از دوستداران محیط زیست به طور متناوب در طول هفته نقاط مختلف گردشگری شهرستان پاکسازی می شود.

شهروز قلی نژاد افزود: 10 کیلومتر از نوار ساحلی، 10 تا 15 کیلومتر از منطقه گردشگری حیران، مبادی ورودی شهر و نیز هشت روستای کوهپایه ای از جمله نقاطی هستند که تا پایان اسفندماه از هر گونه زباله و پسماند پاک می شوند.

وی با بیان اینکه سواحل، تالاب ها و دیگر مناطق گردشگر خیز آستارا آغوش خود را برای ایام بدون زباله گشوده اند، اظهار کرد: 200 تا 600 سال زمان لازم است تا برخی زباله ها تجزیه شده و به چرخه طبیعت برگردند پس بسیار ناپسند است که ما نسل های آینده را در یک محدوده زمانی طولانی از زیبایی ها و مواهب خدادادی طبیعت محروم کنیم.

در بخش پایانی این برنامه شرکت مجری طرح تفکیک زباله از مبدا آستارا به 20 دانش آموز شرکت کننده جوایزی به رسم یادبود اهدا کرد.

دوستداران محیط زیست حدود یک تن زباله خشک را از سطح پناهگاه حیات وحش لوندویل و بخشی از نوار ساحلی این شهرستان جمع آوری کردند.

آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان و در ردیف 20 شهر گردشگر پذیر کشور قرار دارد که وجود یک هزار و 200 واحد تجاری در بازارچه ساحلی آستارا ، وجود سواحل و طبیعت بکر و نیز واقع شدن در مسیر تردد شمالغرب کشور مهم ترین دلایل موثر در افزایش تعداد مسافران ورودی به این شهرستان است.

در طول تعطیلات ایام نوروز در سال 94، یک میلیون و 64 هزار و 156 نفر در شهرستان آستارا اقامت داشتند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 15 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1