17 آوریل 2024 - 00:12

ثبات قیمت هتل ها در ایام نوروز

5 مارس 2016 - 10:30 dsfr.ir/pa5zm

ثبات قیمت هتل ها در ایام نوروز
netthailand.ir
هتل آرامیس کیش

برخی هتل ها در استان هایی که با گردشگر زیاد مواجه هستند در آستانه عید نوروز نیمی از ظرفیت شان رزرو شده و نیم دیگر ظرفیت هنوز خالی است.

"رییس اتحادیه هتلداران تهران"

محمد علی فرخ مهر از ثبات قیمت هتل ها برای ایام نوروز خبر داد و اظهار کرد: در دولت جدید بنا بود امور قیمت گذاری به بخش خصوصی واگذار شود اما در حال حاضر سازمان میراث فرهنگی در قیمت گذاری هتل ها تصمیم گیری می کند، در صورتیکه اتحادیه باید در این زمینه وارد شود.

وی افزود: نرخ ها به صورت تکلیفی از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اعلام می شود و این در حالی است که تشکل ها باید به این موضوع وارد شوند.

فرخ مهر با بیان این که در همه جای دنیا نرخ گذاری بر اساس عرضه و تقاضا صورت می گیرد، گفت: در زمان های افزایش تقاضا و غیر از آن، نرخ گذاری باید متفاوت باشد.

رییس اتحادیه هتلداران تهران همچنین درباره قیمت هتل ها در ایام عید نیز گفت:  تا جایی که بنده اطلاع دارم امسال در قیمت هتل ها در استان های پرتقاضا مثل خراسان رضوی، اصفهان، گیلان و مازندران تغییری نخواهیم داشت و برخی هتل ها در استان هایی که با گردشگر زیاد مواجه هستند در آستانه عید نوروز همچنان با 50 درصد ظرفیت خود کار می کنند و فعلا 50 درصد ظرفیت هتل ها برای نوروز رزرو نشده است.

وی در عین حال با بیان اینکه آموزش و پرورش در ایام نوروز با توجه به بالارفتن میزان تقاضا اقدام به اجاره کلاس های مدارس به فرهنگیان می کند، گفت: آموزش و پرورش کلاس ها را در سال جاری علاوه بر فرهنگیان به دیگر مشاغل و حتی مشاغل آزاد نیز بر اساس نرخ گذاری های متفاوت اجاره می دهند.

هتل های تهران برای گردشگران داخلی و خارجی 40 درصد تخفیف در نظر گرفته اند.

فرخ مهر ادامه داد: در ایام نوروز فضاهایی توسط آموزش و پرورش برای چادر زدن به گردشگران اجاره داده می شود که آن هم نرخ های متفاوتی دارد و برخی خانه های استیجاری و ویلاها نیز توسط املاک اجاره داده می شوند.

رییس اتحادیه هتلداران تهران در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه در کشور ما هتل داری مفهوم واقعی ندارد، تاکید کرد: ما در حال حذف شدن هستیم و اتحادیه ما که 50 نفر نیروی انسانی داشت، قرار است 45 نفر را تعدیل و با پنج نفر فعالیت کند.

وی همچنین اظهار کرد: از یکم تا 15 فرودین ماه بر اساس ابلاغیه اتحادیه به هتل های تهران برای گردشگران داخلی و خارجی 40 درصد تخفیف در نظر گرفته می شود که هتل ها می توانند این میزان را بنا به اختیار خود بیشتر کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1