بارندگی ها 20 درصد افت کرد

5 مارس 2016 - 08:30 dsfr.ir/q90pe

جاری شدن سیلاب در سال 94 کمتر از سال های قبل دیده شد

امسال بارش ها در 13 استان منفی بوده است و نیازمند برنامه ریزی برای عبور از کم آبی درتابستان 95 هستیم.

"قائم مقام وزیر نیرو"

ستار محمودی با تاکید بر ضرورت آمادگی شرکت های آبفا برای گذر از کم آبی تابستان 95 و ارتقای ظرفیت کارفرمایی در شرکت های آبفا گفت: اگر شرکت های آبفا در وضعیت کنونی باقی بمانند، جوابگوی نیاز های آینده نخواهند بود، لذا بایستی گام های فکری، طراحی و اجرایی بلند مدتی برای تامین آب شرب شهر ها بردارند.

قائم مقام وزیر نیرو اظهارداشت: وزارت نیرو در سال 94 نگاه ویژه ای به ساماندهی و مدیریت بحران و تنش آبی در شهر ها و روستاهای کشور داشته است. محمودی گفت: به ظاهر در شرایط آب و هوایی مطلوبی قرار داریم، اما با حرکت به سمت تابستان و فصل گرما، شاهد کاهش 10 تا 15 درصدی و در برخی مناطق کاهش 20 درصدی بارندگی ها در سطح کشور بوده و با افزایش یک و نیم درجه ای گرمای هوا مواجه بوده ایم، به طوری که امسال در 13 استان با بارش منفی روبرو بوده ایم.

وی به ضرورت حرکت شرکت های آبفا به سمت مشارکت با بخش خصوصی و تغییر حرکت به سمت گردش اقتصادی تاکید کرد. محمودی همچنین با بیان اینکه شرکت های آب و برق در بخش نظام جذب سرمایه نسبت به سازمان های دولتی موفق تر بوده اند اظهارداشت: این شرکت ها بایستی از حالت شرکت هایی با تولید و مدیریت هزینه ای به شرکت هایی با پتانسیل تولید و جذب سرمایه در قالب طرح های بلندمدت و با استمرار در عمل تبدیل شوند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1