کویر شهداد؛ مقصد گردشگران اروپایی

3 مارس 2016 - 08:00 dsfr.ir/ze394

کویر شهداد؛ مقصد گردشگران اروپایی
مهدی کلهر
کلوت های شهداد

شهداد یکی از مقاصد مهم گردشگران خارجی به خصوص گردشگران اروپایی است.

"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان "محمود وفایی" با اعلام خبر فوق افزود: بیابان لوت و کلوت های شهداد از عجایب طبیعت و شهداد به خاطر کلوت هایش مهم ترین مقصد گردشگران اروپایی است.

وی با اشاره به برگزاری اولین مارتن بین المللی شهداد و همچنین ثبت جهانی بیابان لوت که قرار است در اوایل سال 95 اتفاق بیفتد، خاطرنشان کرد: اقتصاد مردم پس از این دو رویداد و به واسطه کلوت ها متحول خواهد شد.

وفایی با بیان اینکه شهداد دیگر نیاز به معرفی جهت جذب گردشگر ندارد، افزود: باید جهت مدیریت گردشگران برنامه ریزی کرد تا طبیعت بکر کلوت ها حفظ شود و تخریب صورت نگیرد.

وی همچنین با اشاره به روند رو به رشد گردشگران خارجی در دولت تدبیر و امید، افزود: تمام تلاش ما برای این است تا بتوانیم به جایگاه اصلی در حوزه گردشگری دست یابیم و پتانسیل های گردشگری استان را معرفی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در ادامه با اشاره به راه اندازی واحدهای بوم گردی در بخش شهداد گفت: هیچ جای کشور مانند شهداد در زمینه بوم گردی با این حجم بالای فعالیت مشاهده نشده است که این مسئله بسیار در جذب گردشگر تاثیر گذار خواهد بود.

وی در سفر یکروزه خود به شهداد از روند بازسازی قلعه رموک، کاروانسرای شفیع آباد،  بازار تاریخی، خانه قدیمی صادقی ها، کمپ کویری، دفتر نمایندگی میراث و همچنین تعداد چهار واحد بوم گردی بازدید و در خصوص تخصیص اعتبار جهت اتمام پروژه های در دست اقدام در سال آینده قول مساعد داد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1