8000 رزرو هتل استان فارس توسط گردشگران خارجی

2 مارس 2016 - 10:40 dsfr.ir/jg18i

8000 رزرو هتل استان فارس توسط گردشگران خارجی
مجتبی مرحمتی
ارگ کریم خان زند واقع در شیراز

بر اساس آمارها، تا پایان فروردین 95 بیش از 8000 گردشگر خارجی به فارس سفر خواهند کرد.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس رزرواسیون هتل ها و ورود تورهای گردشگری خارجی به شیراز و فارس از ابتدای اسفند، آغاز شده است و براساس آمارها، تا پایان فروردین 95 بیش از 8000 گردشگر خارجی به فارس سفر خواهند کرد.

«مصیب امیری» در هفتمین جلسه کارگروه تخصصی صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس، با بیان اینکه هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی، نیمه دوم اسفند در محل ارگ کریم خانی شیراز برپا می شود، افزود: این نمایشگاه با حضور 150 هنرمند و صنعتگر صنایع دستی از سراسر کشور برپا خواهد شد.

وی با بیان اینکه 50 هنرمند از شیراز و 40 هنرمند از شهرستان های فارس در این نمایشگاه شرکت می کنند، گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای معرفی هنرهای سنتی و صنایع دستی به علاقه مندان و گردشگران است.

«زهرا الحمدی» معاون هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی فارس، برپایی نمایشگاه صنایع دستی را وظیفه ذاتی سازمان میراث فرهنگی، عنوان و اضافه کرد: این نمایشگاه با هدف معرفی، توسعه و رونق و فروش و بازاریابی هنرهای سنتی برپا می شود. در سال گذشته نیز فروش محصولات صنایع دستی در نمایشگاه سراسری صنایع دستی فارس به بیش از 22 میلیون تومان رسید که امیدواریم امسال نیز شاهد استقبال و فروش مناسبی باشیم.

سلمان گورنگی، رئیس اتحادیه تعاونی های صنایع دستی استان فارس نیز گفت: هشتمین نمایشگاه صنایع دستی شیراز، روز 17 اسفند آغاز به کار خواهد کرد. این نمایشگاه از ساعت 9 صبح تا 21 و به مدت 10 روز و تا 27 اسفند، برپا خواهد بود. اسکان هنرمندان و واگذاری غرفه های نمایشگاهی، رایگان است. در این نمایشگاه هنرمندانی از 30 استان کشور حضور خواهند داشت.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 15 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1