21 ژوئن 2024 - 03:06
سفیر بلغارستان در دیدار با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

صدور ویزای شینگن در مرز بلغارستان برای تجار ایرانی

17 ژوئن 2015 - 16:50 dsfr.ir/sf4ii

سفیر بلغارستان در ایران از صدور ویزای شینگن برای تجار ایرانی خبر داد.

حسین اسفهبدی در دیدار با سفیر بلغارستان گفت: ایران همواره به دنبال توسعه روابط با دیگر کشورهای جهان است و در این میان، مشتاق ارتقای سطح همکاری های اتاق مشترک ایران و بلغارستان نیز هست که بر این اساس، از طرف بلغار می خواهیم تا در این خصوص نهایت همکاری را داشته باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: ایران خواهان برگزاری نمایشگاه های بین المللی در هر دو کشور است، چراکه معتقدیم برگزاری این قبیل نمایشگاه ها، ایران و بلغارستان را به یکدیگر نزدیکتر خواهد کرد. ایران دارای بازار بزرگی است و درصورتی که صنعتگران بلغار در ایران سرمایه گذاری کنند، آنان می توانند در بازار کشورهایی همچون عراق و افغانستان نیز حضور فعال داشته باشند.

همچنین پلادنوکف، سفیر بلغارستان در ایران گفت: ایران طی سالیان گذشته همکاری قابل توجهی با کشور بلغارستان داشته است و ما تلاش داریم که این روابط بیش از هر زمان دیگر توسعه یابد. در این میانبه دنبال برگزاری نمایشگاه صنایع غذایی و همچنین بهبود وضعیت حمل و نقل هستیم و بدون شک اگر برگزاری نمایشگاه ها افزایش یابد، شاهد یک تحول اساسی در همکاری های مشترک خواهیم بود.

وی افزود: بلغارستان یکی از کشورهایی است که می توانند دروازه ورود ایرانیان به منطقه شینگن باشد چرا که پس از عبور از ترکیه این مرز های بلغار است که ایران را به اروپا متصل می کند. البته باید بگوییم ما به دنبال این هستیم که از طریق مرز زمینی نیز ویزا شینگن را برای ایرانیان صادر کنیم.

سفیر بلغارستان در ادامه به موقعیت استراتژیک ایران در منطقه اشاره کرد و بیان داشت: ایران در منطقه ای واقع شده است که از شمال به دریای خزر و از جنوب به دریای عمان متصل است، بنابراین امیدواریم بتوانیم در خصوص ورود به بازار های  آسیای شرقی از جمله چین از کمک های ایران بهرمند شویم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایلنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1