10 ژوئن 2024 - 15:57
رئیس اداره برنامه ريزی و هماهنگی پروازهای فرودگاه امام خمينی خبر داد:

پروازهای تهران - میلان هواپیمایی ماهان راه اندازی شد

17 ژوئن 2015 - 16:30 dsfr.ir/zr06p

رئیس اداره برنامه ريزی و هماهنگی پروازهای فرودگاه امام خمينی (TOC) از راه اندازی پروازها تهران-میلان از امروز خبر داد.

محمدرضا حیدرقلی با بیان اینکه پروازهای تهران-میلان شرکت هواپیمایی ماهان از امروز چهارشنبه 27 خرداد راه اندازی شد، گفت: نخستین پرواز این مسیر به شماره 110 ساعت 8:25 صبح امروز فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) را به مقصد میلان ترک کرد.

به گفته وی در حال حاضر پرواز تهران-میلان شرکت هواپیمایی ایران ایر (هما) با هواپیمای ایرباس 600-300 در روزهای جمعه ساعت 7 صبح از فرودگاه  بین المللی امام خمینی (ره) انجام می شود اما پروازهای این مسیر توسط شرکت هواپیمایی ماهان نیز از امروز 27 خرداد با انجام دو پرواز در روزهای شنبه و چهارشنبه آغاز خواهد شد.

رئیس اداره برنامه ريزی و هماهنگی پروازهای فرودگاه امام خمينی با بیان اینکه اخیرا چند مسیر پروازی از این فرودگاه راه اندازی شده است گفت: از روز پنجشنبه 24 اردیبهشت پروازهای تهران-منامه راه اندازی شده است؛ ضمن اینکه پروازهای تهران-مسکو از روز 7 خرداد با انجام 4 پرواز در هفته در روزهای شنبه، یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه برقرار شد.

حیدرقلی افزود: مسیر پروازی تهران-سن پترزبورگ نیز از روز پنجشنبه 14 خرداد با انجام پرواز در روزهای شنبه، یکشنبه، سه شنبه و پنجشبنه آغاز شد.

وی ادامه داد: 2 مسیر پروازی در نیز در مسیرهای آتن (یونان) و اسپارتا (ترکیه) از روز 24 خرداد آغاز به کار کرد که بر این اساس پروازهای تهران-آتن در روزهای یکشنبه، سه شنبه و جمعه و پروازهای تهران-اسپارتا در روزهای دوشنبه، پنجشنبه انجام می شود.

شایان ذکر است؛ فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان تنها فرودگاه ایران به اداره برنامه ریزی و هماهنگی پرواز (TOC) مجهز است که درخواست ایرلاین های داخلی و بین المللی برای راه اندازی پروازهای جدید یا افزایش پروازها به این بخش ارجاع داده می شود و نسبت به صدور یا عدم صدور مجوز بسته به امکانات و منابع فرودگاهی اقدام می کند. جمع آوری آمار و ارقام پروازها از جمله نوع هواپیما و مسافران توسط این بخش انجام می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1