4 ژوئیه 2020 - 06:57

روند تغییر نگرش مجلس دهم نسبت به محیط زیست

29 فوریه 2016 - 12:00 dsfr.ir/491b7

روند تغییر نگرش مجلس دهم نسبت به محیط زیست
مینا رشیدی
معصومه ابتکار در حال سخنرانی در مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط ‌زیست

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط ‌زیست ایران، با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست آغاز به کار کرد.

معصومه ابتکار، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، در مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط ‌زیست ایران گفت: امیدواریم مجلس دهم تغییر نگرش را نسبت به مقوله محیط زیست و توسعه پایدار به همراه داشته باشد.

به گزارش دنیای سفر، در این مراسم که با حضور ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی، وزرای محیط زیست و کشاورزی کشورهای فنلاند و اتریش، قائم مقام محیط زیست ژاپن، نمایندگانی از سازمان ملل و شرکت های خارجی حاضر در نمایشگاه و مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد با بیان این مطلب افزود: پس از برجام در دوره ای قرار گرفته ایم که این فرصت را داریم با تغییر رویه گذشته محیط زیست را بر سرلوحه فعالیت هایمان قرار دهیم.

ابتکار افزود: پسابرجام برای ما فضاهای جدیدی را جهت توسعه اقتصاد سبز و سرمایه گذاری در این عرصه فراهم کرده است.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: اقتصاد سبز علاوه بر اشتغال و حفاظت محیط زیست به طور هم زمان، کاهش ناپایداری، در محیط زیست نفع جهانی را نیز به همراه دارد.

وی در همین رابطه برنامه دولت یازدهم را توجه به مسائل اقتصادی با لحاظ کردن موضوعات محیط زیستی عنوان کرد و گفت: اقتصاد سبز در دنیایی که به واسطه روندهای ناپایدار دچار توسعه ناپایدار شده است به عنوان یک امر فوری نگریسته می شود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: برای دستیابی به این شیوه از اقتصاد ما نیازمند سرمایه گذاری های نوین، اصلاح رویکردهای غلط، توسعه نوآوری ها و توجه به جامعه مدنی و نهادهای فعال در این عرصه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: همکاری های مشترک بین المللی نیز از دیگر راه حل ها برای رفع مسائل زیست محیطی است. زیرا ما آینده مشترکی داریم و تخریب محیط زیست در یک منطقه آسیب های فراوانی را در سراسر جهان بر جای گذاشته و سایر مناطق را تحت تاثیر قرار می دهد.

مجید فدایی رئیس ستاد برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط ‌زیست ایران نیز در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، (اقتصاد سبز، دوران پساتحریم) را شعار این نمایشگاه عنوان کرد و گفت: در این دوره 33 شرکت از 20 کشور عمدتا اروپایی حضور دارند که رشد خوبی را نسبت به سال های گذشته نشان می دهد.

وی هم چنین از برگزاری 30 کارگاه آموزشی، نشست تخصصی و مناظره خبر داد و عنوان کرد: این کارگاه ها در حوزه هایی مانند آب، خاک، هوا و تنوع زیستی برگزار می شود.

فن بازار از دیگر بخش هایی است که فدایی در سخنان خود به آن اشاره کرد و اظهار داشت: ارائه فناوری های نوین در حوزه های آب، نانو، کشاورزی و پسماند در غرفه 27 انجام می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1