حضور اساتید بین المللی از بیش از 10 کشور جهان

کنفرانس بین المللی ترافیک تهران صبح سه شنبه آغاز می شود

28 فوریه 2016 - 15:20 dsfr.ir/js4kt

کنفرانس بین المللی ترافیک تهران صبح سه شنبه آغاز می شود
ictte.ir
شهردار تهران در حال سخنرانی (چهاردهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک)

پانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه، یازدهم و دوازدهم اسفند برگزار می شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در آستانه برگزاری «پانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک» گفت: با روند فعلی توسعه در جوامع شهری و پیچیده تر شدن فعالیت ها و به تبع آن افزایش جا به جایی ها، حضور اندیشمندان و متخصصان حمل و نقل در عرصه هم اندیشی در رفع چالش های کنونی، بیش از پیش احساس می شود.

سید جعفر تشکری هاشمی افزود: نگاهی به سوابق ارزنده دست آوردهای «کنفرانس بین المللی مهندسی ترافیک» در دو دهه گذشته و به ویژه در دهه اخیر، نویدبخش  آینده ای روشن در این حوزه از علوم شهری است.

وی با اعلام این که مدیریت شهری در حوزه های مختلف به ویژه حوزه حمل و نقل و ترافیک، مبنای تصمیم سازی ها و  تصمیم گیری های خود را مطالعات پژوهش محور قرار داده، تأکید کرد: از این رهگذر، تلاش نموده ایم تا با تکیه بر حمایت علمی محققان و پژوهشگران در جهت ارتقای سطح زندگی شهروندان و ترویج «حمل و نقل انسان محور» گام برداریم.

ارسال 1209 مقاله علمی از ایران و بیش از 10 کشور جهان به کنفرانس
معاون شهردار تهران با اشاره به این که «کنفرانس مهندسی ترافیک»، فرصت مغتنمی برای گرد هم آیی جامعه حمل و نقل و ترافیک از استادان، پژوهشگران و متخصصان گرفته تا دانشجویان، کارشناسان و مسئولان اجرایی است، اظهار کرد: این کنفرانس با توجه به حضور اساتید داخلی و اندیشمندان بین المللی از جایگاه علمی و سطح کیفی بالایی برخوردار است.

تشکری هاشمی با بیان این که از ابتدای سال جاری، 9 جلسه هیأت علمی کنفرانس با حضور 50 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه های سراسر کشور برگزار شد، تصریح کرد: از مجموع یک هزار و 209 مقاله علمی دریافت شده، 157 مقاله از طریق سخنرانی و 215 مقاله نیز در قالب پوستر، ارائه خواهند شد.

وی با تأکید بر این که اساتید برجسته بین المللی از کشورهای فرانسه، پرتغال، انگلستان، ژاپن، نیوزلند، اسپانیا، دانمارک، آمریکا و آلمان در این کنفرانس حضور دارند، اضافه کرد: علاوه بر این، مقالات علمی از کشورهایی نظیر استرالیا، آمریکا، پرتغال، اتریش، ایتالیا، انگلستان، ترکیه، مالزی، هند و پاکستان نیز به کنفرانس مذکور ارسال شده است.

معاون شهردار تهران با اشاره به این که برپایی نمایشگاه جانبی به منظور ارائه محصولات، دست آوردها و ایده های نو در حوزه حمل و نقل و ترافیک یکی از بخش های «کنفرانس مهندسی ترافیک» است، گفت: همچنین 33 نشست کارشناسی جهت ارائه مقالات برگزیده، 19 کارگاه علمی و دو میزگرد تخصصی در قالب این کنفرانس برگزار می شود.

تشکری هاشمی با بیان این که حامیان این کنفرانس در داخل شامل دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه تربیت مدرس هستند، تصریح کرد: دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه گیلان و دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر حامیان علمی کنفرانس مذکور به شمار می آیند.

وی در پایان پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، سازمان حفاظت محیط زیست و جامعه مهندسین حمل و نقل ایران را از جمله حامیان علمی این کنفرانس بر شمرد و خاطرنشان کرد: همنچنین انجمن مهندسی حمل و نقل ایران، انجمن مهندسی حمل و نقل ریلی ایران و جمعیت طرفداران ایمنی راه ها، حامیان دیگر کنفرانس مذکور محسوب می شوند.

گفتنی است «پانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک» طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه، یازدهم و دوازدهم اسفند در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد برگزار می شود و علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر از جزییات این رویداد بین المللی می توانند به نشانی www.ictte.ir مراجعه نمایند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « شهر نوشت » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1