4 اکتبر 2021 - 06:46

اعطای نشان ملی اعتماد به فروشگاه های صنایع دستی

27 فوریه 2016 - 18:00 dsfr.ir/fc08l

اعطای نشان ملی اعتماد به فروشگاه های صنایع دستی
بنیاد فرهنگی دکتر جهانگیری
نمایی از یک فروشگاه صنایع دستی

محصولات صنایع دستی ایرانی به دلیل ویژگی های منحصر بفرد مورد توجه و علاقه بسیاری از افراد است، ولی همچنان فروش، یکی از دغدغه های هنرمندان صنایع دستی در کشور است.

به گزارش روابط عمومی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد؛ معاون صنایع دستی این اداره کل عنوان کرد: سیستم توزیع محصولات صنایع دستی در کشور شایسته است سیاست های مناسبی را برای بهبود کیفیت سیستم عرضه صنایع دستی اتخاذ نماید همچنین وجود واسطه های غیرضروری در بخش توزیع، کمبود اتحادیه های صنفی تخصصی صنایع دستی در سطح کشور، واردات بی رویه صنایع دستی از سایر کشورهایی نظیر چین، ترکیه و ... و همچنین عدم نظارت مناسب بر قیمت از جمله مشکلات بازارهای داخلی صنایع دستی هستند که ضرورت ایجاب می نماید، با اجرای طرح های کارآمد همانند نشان دار کردن فروشگاه های صنایع دستی و ارائه حمایت های هدفمند در این حوزه در رفع بسیاری از معضلات موجود گام نهیم.

محمدرضا دهقان مهرجردی در ادامه، ارتقای جایگاه و ایجاد بسترهای لازم در جهت توسعه و تقویت سیستم عرضه و فروش محصولات صنایع دستی و همچنین شناسایی و معرفی فروشگاه های معتبر صنایع دستی بر مبنای شاخص های کیفی تعیین شده را از جمله اهداف اعطای نشان اعتماد به فروشگاه های صنایع دستی برشمرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: با اعطای نشان اعتماد به فروشگاه های صنایع دستی زمینه های کنترل عملکرد و نظارت بیش تر بر روند فعالیت های تجاری بخش غیردولتی و همچنین حمایت قانونی از فعالان بخش تولیدی و تجاری هنر-صنعت اصیل ایرانی فراهم خواهد شد.

وی خاطرنشان ساخت: نشان اعتماد از سوی مراجع ذیربط با اعتبار یکساله و صرفا برای مراکز فروشی که دارای شرایط لازم باشد صادر می شود و قابل واگذاری نیست.

1