توسط خانه طبیعت گردی ایران؛

خانه تکانی سعدآباد با مشارکت کمپین «قلب من برای میراثمان می تپد»

27 فوریه 2016 - 16:50 dsfr.ir/lf1pj

خانه تکانی سعدآباد با مشارکت کمپین «قلب من برای میراثمان می تپد»
پدرام خلیلی
پاکسازی فضای سبز مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد

قریب به 200 نفر از اعضای کمپین «قلب من برای میراثمان می تپد» روز جمعه هفتم اسفندماه فضای سبز مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد را پاکسازی کردند.

به گزارش مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ به منظور فرهنگسازی برای حفاظت از درختان کهنسال و منحصر به فرد واقع در فضای سبز مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و پاسداشت بخشی از میراث طبیعی و تاریخ معاصر کشور، قریب به 200 نفر از اعضای کمپین «قلب من برای میراثمان می تپد» به یاری خانه طبیعت گردی ایران روز جمعه هفتم اسفند سال جاری فضای سبز مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد را پاکسازی کردند.

خانه تکانی مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد به عنوان پویش خردمحور با حمایت و همکاری خانه طبیعت گردی ایران، دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان و مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد صورت گرفت و به منظور آموزش و نهادینه کردن فرهنگ احترام به طبیعت در کودکان، شمار زیادی از خانواده ها نیز به همراه کودکان خردسال خود در این برنامه شرکت کردند.

خانه طبیعت گردی ایران در پایان این برنامه با اهدای لوح سپاس به کلیه شرکت کنندگان، از حضور و مشارکت آن ها در حمایت و حفاظت از فضای سبز مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد  قدردانی کرد.

شایان ذکر است فضای سبز مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد دارای درختان کهنسال و منحصر بفرد و زیستگاه پرندگان و جانوران بسیاری است که متاسفانه عدم رعایت حریم رودخانه دربند و ریختن زباله در بالادست و عدم آموزش کارکنان و بازدید کنندگان، موجب انباشت زباله ها در فضای سبز سعدآباد شده است و حیات درختان ارزشمند و جانداران ساکن در فضای سبز این مجموعه را تهدید می کند.

کمپین «قلب من برای میراثمان می تپد» هدف از این پویش خرد محور را فرهنگسازی عمومی، خانه تکانی فضای سبز سعدآباد و آماده سازی برای روز درختکاری و جلب مساعدت و نگاه ویژه مسئولان ذیربط برای توجه عاجل به این میراث ارزشمند فرهنگی، طبیعی و تاریخی اعلام کرد.

کمپین «قلب من برای میراثمان می تپد» تحت حمایت معنوی شرکت آموزشی و گردشگری ارسباران، باشگاه فرهنگ و طبیعت، اداره کل آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت از محیط زیست، دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی طبیعت گردی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اتحادیه انجمن های صنفی کارگری راهنمایان گردشگری کل کشور در زمینه حفاظت، نکوداشت و حمایت از میراث ملموس و ناملموس بشری فعالیت می کند.

این کمپین با آن که فعالیت خود را به تازگی آغاز کرده است، اقدامات موثری چون حمایت، پاکسازی، احیا و بهسازی محوطه چشمه های رنگین باداب سورت، پاکسازی مسیرهای کوهستانی منتهی به برج تاریخی کلکچال و منطقه گردشگری و مسیر کوهپیمایی دربند، پاسداشت و پاکسازی آب انبار های ایلخانی و صفوی و محوطه کاروانسرای عباسی پاسنگان و پاسداشت و پاکسازی فضای سبز دیرینه سال مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد را در کارنامه خود دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1