تمدید مهلت دو ساله برای جابجایی صنایع مزاحم به تالاب بهرام

25 فوریه 2016 - 14:50 dsfr.ir/ip5u2

تمدید مهلت دو ساله برای جابجایی صنایع مزاحم به تالاب بهرام
سعید گنجی
جلسه شورای شهر تهران

با تصویب اعضای شورای شهر، شهرداری تهران دو سال دیگر برای جابجایی مشاغل مزاحم و آلاینده به تالاب بهرام فرصت دارد.

صبح دیروز در دویست و چهل و یکمین جلسه شورای شهر بررسی لایحه اصلاحیه و تعیین اولویت و تمدید مدت مصوبه مجوز انتقال صنوف مزاحم و آلاینده شهر تهران به اراضی تالاب بهرام در شورای شهر مورد رسیدگی قرار گرفت.

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، محمد حقانی، رئیس کمیسیون محیط زیست شورا با بیان اینکه این لایحه در جلسات گذشته مورد بحث قرار گرفت اما از آنجایی که تعداد اعضا کم بود رای گیری نشد گفت: سال 85 شهرداری لایحه ای در خصوص انتقال برخی مشاغل آلاینده و مزاحم به محدوده منطقه 20 و تالاب بهرام آورد که بر اساس آن قرار بود طی سه سال نسبت به انتقال این صنایع اعم از سنگ تراشی، فلز تراشی، آهن کاری و ... اقدام شود.

وی افزود: این طرح باید تا سال 87 به اتمام می رسید اما بنا به دلایلی تمام نشد و شهرداری در سال جاری لایحه ای ارائه کرد تحت عنوان اصلاحیه تعیین اولویت و تمدید مصوبه قبلی برای انتقال صنایع مزاحم به تالاب بهرام که درخواست داشت سه سال فرصتش برای انتقال این صنایع تمدید شود.

اما کمیسیون به پیشنهاد تمدید دو سال رای داد و قرار شد به جای صنایع اشاره شده در بالا بخشی از صنف پوشاک، سراجان، خیاطان و ... به جای صنایع اولیه جایگزین شوند.

با توجه به اینکه بررسی های این پیشنهاد در جلسات قبل مطرح و موافقان و مخالفان نظرات خود را مطرح کرده بودند نهایتا اعضای شورا به این لایحه و پیشنهاد جابجایی صنایع اولویت دار و تمدید دو ساله زمان جابجایی رای مثبت دادند.

در ادامه، گزارش معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا در خصوص ماده یکم مصوبه الزام شهرداری تهران برای کمک به خسارت دیدگان حوادث طبیعی در پایتخت بررسی شد که احمد صادقی، رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه برای افرادی که در طوفان سال گذشته تهران حادثه دیدند پرونده تشکیل شد و خسارت عمده آن ها که تحت پوشش بیمه شهر قرار گرفتند پرداخت شد گفت: 60 پرونده نشد که تحت پوشش بیمه شهر قرار گیرند و حتی قرار بود اعضای شورا افرادی را که قرار است به آن ها خسارت پرداخت شود معرفی کنند اما این اقدام دیر انجام شد.

وی افزود: با پیگیری سازمان مدیریت بحران کشور بانک مرکزی لایحه ای را تهیه کرده که دولت برای پوشش بیمه و حمایت از آسیب دیدگان حوادث مکلف می شود اما اگر شورای شهر اصرار دارد که شهرداری نیز در قبال کمک به خسارت دیدگان حوادث طبیعی وارد شود ما نیز می توانیم مشابه این لایحه را در اختیار شورا قرار دهیم.

پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان در نهایت به پیشنهاد چمران مقرر شد که شهرداری لایحه ای در این خصوص ارائه نکند و ابتدا اجازه داده شود تا لایحه بانک مرکزی در مجلس به تصویب رسیده و اگر جای خالی وجود داشت شورای شهر وارد شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1