عهدنامه همکاری شهرهای تاریخی بم و اصفهان اجرایی شد

25 فوریه 2016 - 15:00 dsfr.ir/of9xk

عهدنامه همکاری شهرهای تاریخی بم و اصفهان اجرایی شد
دالاهو
ارگ بم

شهردار بم از اجرایی شدن عهدنامه همکاری شهرهای تاریخی بم و اصفهان خبر داد.

شهردار بم افزود: تاییدیه اجرایی شدن عهدنامه همکاری شهرهای تاریخی بم و اصفهان بتازگی از شورای شهر بم گرفته شده است. مقوله های مختلفی از جمله توسعه صنعت گردشگری و جذب گردشگر در اساس عهدنامه همکاری شهرهای بم و اصفهان با همکاری شهرداری های این دو شهر مورد توجه است.

علیرضا ریاضی با بیان اینکه مسائل متعددی در عهدنامه همکاری شهرهای بم و اصفهان قید شده است اظهار کرد: این عهدنامه شامل 10 آیتم است. توسعه گردشگری و اقتصادی از جمله آیتم های عهدنامه همکاری شهرهای بم و اصفهان است. هر فاز این عهدنامه در بحث کلان مقوله های متعددی را در دراز مدت پوشش می دهد.

ریاضی با بیان اینکه هم اکنون در آغاز این طرح قرار داریم گفت: مدت زمان اجرای این عهدنامه نامحدود است و در این زمینه نمایندگانی از شهرداری های بم و اصفهان نیز برای اجرایی شدن همه مراحل معرفی شده اند.

شهردار بم خاطرنشان کرد: این شهر به ثبت جهانی رسیده و آثار بسیار زیادی نیز در شهر اصفهان ثبت جهانی شده اند که این عامل مشترک، زمینه همکاری بیشتری را برای این دو شهر ایجاد کرده است. موفقعیت گردشگری شهرهای بم و اصفهان با بافت شهری و قدمت تاریخی این دو شهر از جمله عوامل متعدد برای جذب گردشگر و توسعه گردشگری است.

شهردار بم تاکید کرد: وظیفه داریم این عهدنامه را سرلوحه کار خود قرار دهیم. عهدنامه همکاری شهرهای بم و اصفهان از سرفصل های متعدد و مناسبی برای ارتقای این شهر از جمله ارتقای گردشگری و اقتصاد منطقه برخوردار است.

حدود دو ماه قبل و در حاشیه همایش و نمایشگاه برند گردشگری ایران در اصفهان موضوع انعقاد عهدنامه همکاری بم و اصفهان مطرح شد که اخیرا این عهدنامه عملی شده است.

شایان ذکر است؛ شهرستان بم 64 اثر تاریخی دارد که ارگ قدیم مهم ترین این آثار است. بم تنها شهر کشور است که منظر فرهنگی آن ثبت جهانی شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1