پیشنهاد مقصد نوروزی

تفت؛ خنکا در دل گرما

24 فوریه 2016 - 13:40 dsfr.ir/b96vo

تفت؛ خنکا در دل گرما
axgig.com
تپه های گنبدی شکل روستای توران پشت شهرستان تفت

راهنمای سفرهای داخلی و دیدار از جاذبه های گردشگری، تاریخی، فرهنگی و طبیعی ایران: شهرستان تفت.

بخشی از مردم ایران، پیرو کمپینی که آن ها را به دیدن ایران در نوروز پیش رو به جای ترکیه و دبی دعوت می کند، تصمیم دارند به سفرهای داخلی بپردازند؛ اما مساله این است که بسیاری از جاذبه های ایران برای آن ها ناشناخته است؛ معرفی مقصد گردشگری امروز، شهرستان تفت در استان یزد است.

اغلب توصیه کارشناسان و فعالان گردشگری این است که هموطنان برای سفرهای نوروزی خود به شهرها و مقاصدی بروند که کمتر شناخته شده هستند. با این حال بسیاری از گردشگران ممکن است مقاصد پربازدید را هنوز ندیده باشند و تمایل داشته باشند در فرصت تعطیلات عید به این مقاصد بروند.

یزد یکی از این مقاصد پربازدید است و ممکن است به دلیل ازدحام گردشگر، به لحاظ اقامتی و پذیرایی گردشگران نوروزی را با مشکل رو به رو کند. از این رو پیشنهاد می کنیم در سفر به یزد که بی شک جاذبه های فراوانی دارد، به شهرهای حاشیه آن نیز بروید و حتی اقامت خود را در شهرهای اطراف آن برگزینید.

تفت یکی از این شهرها است که در فاصله 10 کیلومتری یزد قرار گرفته و به دلیل قرار گرفتن در دامنه های شیر کوه آب و هوای خنک تری نسبت به دیگر شهرهای استان دارد. آسیاب آبی گرمسیر، باغ صدری، مسجد شاه ولی، کوه عقاب، تفرجگاه دره گاهان و ... ازجمله جاذبه های طبیعی و تاریخی این شهر هستند.

اما در روستاها و شهرهای اطراف تفت نیز می توان گشت های یک روزه خوبی را تجربه کرد. مثلا اگر به روستای توران پشت از توابع شهرستان تفت بروید، می توانید گنبد شیخ جنید را ببینید که دارای برجی هشت ضلعی و سنگی است که از سنگ های ساده نماسازی شده و از لحاظ شیوه و سبک معماری عهد سلجوقی نمونه ای قابل ملاحظه به شمار می رود.

همچنین قلعه توران پشت نیز در این روستا قرار دارد که در دامنه كوه رو به سوى دشت قرار گرفته و كيفيتى اساطيرى را به ذهن متبادر مى کند. به همه این ها می توانید بافت تاریخی و خانه های زیبا با معماری خاص ایرانی را نیز اضافه کنید و در این بافت با رعایت حقوق جامعه میزبان قدم بزنید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1