4 ژوئن 2020 - 18:52

کامیابی فرانسه با برند گردشگری

27 فوریه 2016 - 08:00 dsfr.ir/e336r

کامیابی فرانسه با برند گردشگری
gkbrand.com
برند گردشگری فرانسه

برند گردشگری فرانسه با لوگو و تگ لاینی بسیار ساده و بدون هیچ زرق و برقی توانسته است کیفیت و ارزش بالای مقصد گردشگری فرانسه را به خوبی منتقل سازد.

کشور فرانسه با کسب رتبه ی اول از درآمدهای حاصل از صنعت گردشگری از کشورهای بسیار موفق در این حوزه است. گاها تعداد گردشگران ورودی به این کشور از جمعیت فرانسه بیشتر هستند. کشور فرانسه به منظور پاسخ به رقابت های بین المللی و تغییر تقاضای گردشگران تصمیم به برند سازی مجدد گرفت و برند جدید فرانسه همراه با لوگو و تگ لاینی با هدف احیای درآمدهای حاصل از گردشگری ارائه شد و تا به اکنون برندی بسیار موفق بوده است. این برند، فرانسه را به کشوری خیال انگیز برای گردشگران تبدیل کرده و توسط رای 87 هزار نفر در یک نظرسنجی آنلاین انتخاب شده است.

برند گردشگری فرانسه با لوگو و تگ لاینی بسیار ساده و بدون هیچ زرق و برقی طراحی شده است.

سه رنگ اصلی پرچم فرانسه، آبی، سفید و قرمز به وضوح در این لوگو به کار برده شده است. رنگ سفید، رنگ سنتی خاندان Bourbon بود که از اواخر قرن 16 تا انقلاب فرانسه حکومت می کردند و رنگ های آبی و قرمز بازنمایی از شهر پاریس است که در آن انقلابیون پارچه هایی به رنگ آبی و قرمز به حرکت در می آوردند.

در لوگو زن جوانی به نام Marianne به نمایش درآمده است که چهره ای تمثیلی و نماد ملی این کشور از زمان انقلاب فرانسه و نماد آزادی و دموکراسی در برابر هر گونه دیکتاتوری است. در لوگو این زن به آینده می نگرد. تصویر این زن در لوگو، تمام مواردی را که مسئولان گردشگری فرانسه مد نظر دارند، منعکس می سازد: ماجراجویی، خودانگیختگی، فرهنگ غنی و البته عشق. کلمه ی فرانسه که بالای شعار قرار گرفته است در واقع بدن این زن را تشکیل می دهد، گویی فرانسه جز اصلی این نماد انقلابی است.

تگ لاین "ملاقات در فرانسه" نیز با فونت غیر رسمی همراه با لوگو، برند گردشگری فرانسه را تشکیل می دهد و به سادگی و به شکلی بسیار خودمانی افراد را به سفر به فرانسه دعوت می کند. تنها ضعف این تگ لاین این است که افرادی که آشنایی با زبان فرانسه ندارند درکی از آن نخواهند داشت.

در واقع تگ لاین و اسلوگان (شعار) فرانسه هر دو به منظور هم افزایی و حفظ هویت برند فرانسه به طور یکسان استفاده شده اند ولی باید خاطر نشان کرد که کاربرد هر دو در دنیای برند سازی کاملا متفاوت است. تگ لاین در واقع تجربه، ارزش و تعهد برند را تقویت می کند و همراه با لوگو ارائه می شود و به ندرت در طی سالیان تغییر می کند.

تگ لاین ها حاوی پیام برند هستند. در نقطه ی مقابل، اسلوگان قرار دارد، عبارتی است که به تقویت برند کمک کرده و معمولا بر خدمت یا محصول یا جنبه ی خاصی از فعالیت تمرکز دارد. اسلوگان اغلب در طی زمان تغییر می کند. اسلوگان ها در کمپین های تبلیغاتی خصوصا در مورد مقاصد گردشگری مورد استفاده قرار می گیرند.

هدف از ایجاد این لوگو ایجاد هویت بصری یکپارچه و قوی برای کشور فرانسه بود تا نه تنها در صنعت گردشگری به کار برده شود بلکه بتواند تصویر کشور فرانسه را در سرتاسر دنیا همگن سازد. شواهد نشان می دهد که فرانسه، اولین مقصد گردشگری دنیا به این هدف رسیده است. این لوگو به عنوان بخشی از برنامه ی استراتژیک "مقصد فرانسه 2020" با هدف افزایش گردشگر و اشتغال در این بخش طراحی شده است.

طراحان این لوگو به دنبال بیان سه ویژگی بودند که کشور فرانسه را از دیگر مقاصد متفاوت می سازد:

  1. آزادی: استقلال، خلاقیت، رویا پردازی، جسارت
  2. اصالت: تاریخ، میراث، فرهنگ، طبیعت
  3. میل: لذت، شور، هیجان

بر اساس شاخص رقابت پذیری گردشگری و سفر سال 2015، کشور فرانسه بعد از اسپانیا در رده ی دوم قرار دارد و حضور این برند ملی که رنگ و بوی گردشگری دارد بی تاثیر نبوده است. این برند کیفیت و ارزش بالای مقصد را منتقل می سازد. وب سایت گردشگری france.fr تمام آنچه که باید در مورد این مقصد دانست را به بازدید کنندگان ارائه می دهد. فرانسه با بخش پویای گردشگری خود، رهبری جهانی را به عهده دارد و طیف وسیعی از امکانات و خدمات را به گردشگران بین المللی ارائه می دهد. این برند گردشگری به صورت کاملا یکپارچه اهداف، برنامه­ ها و سیاست های گردشگری کشور فرانسه را منعکس می سازد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1