تالاب های پلدختر ظرفیت ثبت در یونسکو را دارند

24 فوریه 2016 - 12:10 dsfr.ir/sv2vz

تالاب های پلدختر ظرفیت ثبت در یونسکو را دارند
ایرنا
یکی از تالاب های شهرستان پلدختر

بازرس و ارزیاب ژئوپارک های جهانی و رییس ژئوپارک کشور پرتغال گفت: تالاب های شهرستان پلدختر ظرفیت ثبت جهانی در یونسکو را دارند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا؛ پرفسور ژوزه بریلها روز سه شنبه در بازدید از تالاب های شهرستان پلدختر به ظرفیت ها و پتانسیل های این شهرستان در زمینه گردشگری و احیای صنعت توریسم اشاره کرد و افزود: تالاب های 11 گانه پلدختر به عنوان کاندیدای ژئوپارک استان لرستان برای ثبت جهانی معرفی می شوند.

وی تصریح کرد: در آینده با جمع آوری اطلاعات و انجام کارهای لازم ثبت جهانی تالاب های پلدختر در یونسکو انجام خواهد شد.

پرفسور ژوزه بریلها همچنین از پل تاریخی گاومیشان و تالاب های 11 گانه پلدختر دیدن کرد و به بررسی علل بزرگ ترین زمین لغزش جهان در ایجاد کبیرکوه و منطقه چل پرداخت.

رییس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر نیز در این دیدار به معرفی تالاب ها، اکوسیستم و حیات وحش این شهرستان پرداخت و گفت: تالاب های این شهرستان با توجه به واقع شدن در مسیر بین المللی مهاجرت پرندگان و ظرفیت های طبیعت گردی از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

امیررضا محمدی نژاد افزود: تالاب های پلدختر در منطقه چل در اثر بزرگ ترین زمین لغزش جهان ایجاد شده اند که قدمتی 10 تا 11 هزار ساله دارند و از نظر طبیعت گردی و صنعت اکوتوریسم دارای ظرفیت بی نظیری هستند.

در این بازدید رییس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر تندیس کل کوهی را به عنوان نمادی از تنوع زیستی شهرستان به پرفسور ژوزه بریلها بازرس و ارزیاب ژئوپارک های جهانی و رییس ژئوپارک کشور پرتغال اهدا کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1