پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس هواپیمایی هما با حضور رئیس جمهور

24 فوریه 2016 - 10:50 dsfr.ir/th3il

پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس هواپیمایی هما با حضور رئیس جمهور
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
مراسم پنجاه و پنجمین سالگرد شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی

مراسم پنجاه و پنجمین سالگرد شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) آغاز شد.

مراسم پنجاه و پنجمین سالگرد شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) امروز چهارشنبه 5 اسفند با حضور حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان، دکتر نهاوندیان و عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در محل آشیانه فجر انقلاب اسلامی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی برگزار شد.

در این مراسم سید عباس عراقچی معاون امور بین الملل وزیر خارجه، سید مهدی طباطبایی استاد اخلاق و نماینده اسبق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، سید سعید سیدعلائی معاون توسعه و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی، علی عابدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و فرهاد پرورش مدیرعامل شرکت هواپیمای جمهوری اسلامی، محسن نریمان عضو هیئت مدیره شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی، برخی مسئولان کشوری و لشکری نیز حضور دارند.

هیات وزیران در تاریخ بیست و یکم بهمن سال 1340، پیشنهاد وزیر راه را مبنی بر تاسیس یک شرکت هواپیمایی متعلق به ملت، به تصویب برساند. در پی اتخاذ این تصمیم شرکت هواپیمایی ملی ایران در تاریخ پنجم اسفند ماه سال 1340 با ادغام دو شرکت هواپیمایی "ایرانین ایرویز" و "پرشین ایرویز" و ایجاد خط هوایی جدیدی بانام "هواپیمایی ملی ایران" با علامت اختصاری و سمبل "هما" تاسیس شد و از فروردین ماه سال 1341 فعالیت های خود را آغاز کرد.

قبل از آنکه شرکت هما تأسیس شود دو شرکت  نیمه خصوصی یاد شده از خلبان های بازنشسته نیروی هوایی استفاده می کردند. البته فعالیت آن ها در حد پرواز با 2 تا 3 هواپیمای ملخ دار کوچک بود. مدیریت شرکت "هما" سال 1344 تصمیم گرفت آموزش خلبان را بر عهده گیرد. بر همین اساس "هما" جزء اولین شرکت های هواپیمایی در سطح دنیا است که اقدام به این کار کرد. حتی شرکت لوفت هانزا بعد از 6-5 سال به این نتیجه رسید که طبق روش "استخدام خلبان از روز اول" عمل کند بنابراین ایران ایر می تواند در این حوزه مدعی باشد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
17 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1