27 می 2020 - 11:06

مازندران می تواند مقصد گردشگران روس باشد

24 فوریه 2016 - 09:30 dsfr.ir/gr5zn

مازندران می تواند مقصد گردشگران روس باشد
خزرنما
علاقه گردشگران به گردش در طبیعت بهشهر

شمار گردشگران خارجی در مازندران رو به افزایش است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در جلسه ستاد تسهیلات سفر با اعلام این خبر افزود: با توجه به همجواری شمال کشور با روسیه، می توان از این ظرفیت ها برای سفر گردشگران روس به کشور به ویژه مازندران بهره برد.

دلاور بزرگ نیا با اشاره به این که باید توجه به سفر مازندران را از حیث تاریخی و فرهنگی افزایش دهم تا در جذب گردشگر و حضور فعال در بازار گردشگری نقش داشته باشیم، تأکید کرد: باید اقلام تبلیغاتی هدفمند در تعطیلات نوروز بین گردشگران توزیع شود تا شاهد معرفی جاذبه های مغفول مانده مازندران باشیم.

وی به حفظ محیط زیست استان در سفرهای نوروزی اشاره کرد و گفت: منابع طبیعی استان، برای حفظ محیط زیست کیسه های زباله در محل های اسکان مسافران برای جمع آوری زباله ها ارائه دهند تا این اقدام الگویی برای سایر استان ها باشد.

بزرگ نیا از انتخاب چند شهر نمونه گردشگری استان توسط ستاد اجرایی خدمات سفر خبر داد و گفت: شهرهای ساری، بابلسر، بابل و رامسر برنامه های خوبی برای جذب گردشگر ارائه داده اند که در این میان ساری از برنامه های متعدد و متنوع نوروزی جذابی برای گردشگران برخوردار است.

وی به داشتن تاریخ و معماری غنی مازندران اشاره کرد و افزود: نباید منتظر باشیم دیگران از استان یاد کنند و باید اتفاق خوبی در خصوص شناساندن استان و شهرهای شاخص مازندران بیفتد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « اطلاعات » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1