7 ژوئیه 2020 - 16:55
معاون شهردار تهران در آستانه سال نو خبر داد:

نوسازی تاکسی های تهران با خودروهای داخلی و خارجی

23 فوریه 2016 - 15:20 dsfr.ir/zu4rz

نوسازی تاکسی های تهران با خودروهای داخلی و خارجی
taxi.tehran.ir
تاکسی های هیبریدی جدید ناوگان تاکسی رانی شهر تهران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از آغاز فرآیند نوسازی ناوگان تاکسیرانی پایتخت همزمان با آغاز سال نو خبر داد.

سید جعفر تشکری هاشمی گفت: در نوسازی تاکسی های تهران، هم از خودروهای داخلی همچون پژو و سمند استفاده می شود و هم، پیشرفته ترین خودروهای هیبریدی خارجی با استاندارد یورو 5، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی افزود: خودروهایی که وارد ناوگان تاکسیرانی پایتخت خواهند شد، به دو بخش تقسیم می شوند که بخش اول، به کارگیری تاکسی های سمند و پژو به جای ناوگان فرسوده موجود است که در قالب طرح جایگزینی تاکسی های فرسوده، نسبت به تعویض آن ها اقدام می شود.

وی با اشاره به این که مالکان تاکسی های فرسوده، عموما از توان مالی کافی برخوردار نیستند، اظهار کرد: به همین دلیل، تاکسی های سمند و پژو جایگزین ناوگان فرسوده موجود که بخش قابل توجهی از آن را تاکسی های پیکان تشکیل می دهند و عموما تحت عنوان تاکسی خطی در خطوط تاکسیرانی مشغول به کار هستند، خواهند شد.

تشکری هاشمی، با بیان این که بخش دوم، به کارگیری خودروهای پیشرفته با بالاترین استانداردهاست، تصریح کرد: این تاکسی ها، عموما در قالب شرکت های خصوصی تاکسیرانی که از توان مالی مناسبی برخوردار هستند و در جهت ارائه خدمات تلفنی و سرویس های در تا در و همچنین جا به جایی مسافران از مبادی فرودگاهی، مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

معاون شهردار تهران در پایان با تأکید بر این که در برنامه 5 ساله دوم شهرداری تهران، تأکید شده که تاکسی های هیبریدی و برقی جایگزین تاکسی های موجود شوند، خاطرنشان کرد: جایگزینی تاکسی های آلاینده و فرسوده با تاکسی های استاندارد و به ویژه خودروهای هیبریدی، باعث کاهش انواع آلاینده ها، رضایت تاکسیرانان و مسافران و صرفه جویی در مصرف سوخت می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « شهردار آنلاین » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه ها

  • هادی 9 اکتبر 2016 - 20:34

    سلام
    ایستگاه شارژ این خودرو های برقی کجای تهران هستش؟ میشه اومد و از نزدیک دید؟

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1