ماندگاری گردشگر در قم نزدیک به پنج و نیم ساعت است

23 فوریه 2016 - 14:30 dsfr.ir/787zl

ماندگاری گردشگر در قم نزدیک به پنج و نیم ساعت است
qomchto.ir
کاروانسرای پاسنگان در مسیر جاده قم - کاشان

تلاش مدیریت شهری بر این است که ماندگاری گردشگر را افزایش دهیم که تحقق این امر منجر به رونق اقتصادی شهر می شود.

"شهردار قم"

سید مرتضی سقاییان نژاد با بیان این مطلب، افزود: اکنون ماندگاری گردشگر در قم نزدیک به پنج و نیم ساعت است که باید این میزان را به 48 ساعت برسانیم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت ورود بخش خصوصی در طرح های شهری اظهار کرد: بخش خصوصی به عنوان موتور توسعه پرتحرک باید ورود پیدا کند و با توجه به اینکه استان قم سالانه دارای 20 میلیون زائر و گردشگر است، باید از فرصت موجود استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه قم شهر اهل بیت (ع) است، خاطرنشان کرد: تمام شیعیان در جهان از جمله بحرین و کویت آماده هستند که در این شهر سرمایه گذاری کنند.

وی عنوان کرد: تسهیلاتی که برای هتل سازی در اختیار بخش خصوصی قرار می دهیم، متفاوت است، به عنوان مثال اگر در کنار بلوار پیامبر اعظم (ص) باشد، تسهیلات مضاعفی تعلق می گیرد. تسهیلاتی مانند زمین به افراد تعلق می گیرد که برای بهره برداری باید به صورت تقسیط برگردانند و در زمینه عوارض نیز تسهیلاتی به افراد تعلق می گیرد.

وی با بیان اینکه باید زمینه ای فراهم شود تا طرح ها سرعت بگیرند، گفت: هر اندازه آمادگی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری افزایش پیدا کند، بیشتر سرمایه گذاری صورت می گیرد که در زمینه برطرف شدن بیکاری، اشتغالزایی و کارآفرینی مفید است.

شهردار قم با اشاره به خط دوم طرح مترو خاطرنشان کرد: این طرح باید فاینانس شود و در مذاکرات با کشور چین کارها را جلو بردیم تا با حمایت نمایندگان مجلس بتوانیم این طرح را عملیاتی کنیم.

وی به کلنگ زنی شهرک خودرویی نیز اشاره کرد و افزود: این شهرک در میدان میوه و تره بار واقع شده است و خدمات گوناگونی مانند بیمه، فروش، خرید و تعمیرات خودرو در آن ارائه می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « صدای صنعت » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1