14 نوامبر 2019 - 09:24
یک کارشناس صنعت هوایی:

فرود نمادین ایرباس 350 یک اقدام حرفه ای است

22 فوریه 2016 - 18:00 dsfr.ir/ta7yl

فرود نمادین ایرباس 350 یک اقدام حرفه ای است
محمدعلی گل خواه
بازدید خبرنگاران و مسئولان از ورود اولین هواپیمای خریداری شده از ایرباس در فرودگاه مهرآباد

فرود نمادین هواپیمای ایرباس A350 یک اقدام حرفه ای و رایج بین المللی است.

"یک کارشناس صنعت هوایی"

حمید نجف در خصوص نشستن یک فروند هواپیمای ایرباس A350 در فرودگاه مهرآباد، گفت: این موضوع انتقادات بسیاری از سوی رسانه های منتقد دولت در پی داشت و شاید اصلی ترین علت آن همزمانی با انتخابات مجلس بود.

وی افزود: شاید افرادی که تخصصی در زمینه صنعت هوایی ندارند این نقد را وارد بدانند که نشست هواپیمای ایرباس یک شو تبلیغاتی برای دولت است اما از رویکرد کارشناسی و حرفه ای معاملات جهانی این امر بسیار طبیعی است.

این کارشناس صنعت هوایی گفت: بسیاری از شرکت های سازنده هواپیما به طرق مختلف نظیر شرکت در نمایشگاه های بین المللی «ایرشو»، نمایشگاه های دائمی، مانورهای تبلیغاتی، پروازهای نمایشی و حتی شبکه های مجازی، به معرفی و فروش محصول خود اقدام می نمایند.

نجف خاطرنشان کرد: نشست هواپیمای ایرباس A350 یک اقدام رایج بین المللی است که شرکت های سازنده هواپیمایی بین المللی معمولا مبادرت به انجام آن می کنند.

وی با بیان اینکه نقدهای صورت گرفته از نظر کارشناسی و اصولی درست نیست، گفت: زمانی که یک هواپیما برای نخستین بار وارد کشور می شود باید متخصصین و کارشناسان صاحب نظر مطالعات اولیه از نظر فنی و کیفی را انجام دهند.

نجف تاکید کرد: قرارداد 118 فروند هواپیما توافق نامه اولیه بوده است که امکان تغییر کمی، کیفی و حتی تغییر نوع محصول در آن وجود دارد، لذا کارشناسان هوایی می توانند پس از رویت محصول به اظهار نظر دقیق تری در تصمیم های خود برسند.

گفتنی است، روز یکشنبه (2 اسفند) یک فروند هواپیمای پهن پیکر (ایرباس A350) برای ارزیابی ابتدایی و گسترش همکاری های دو طرف در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست که افراد بسیاری از جمله خبرنگاران از آن بازدید کردند.

هواپیمای ایرباس A350 گنجایش 440 مسافر در کلاس های پروازی متفاوت را دارد و از نظر برد پروازی می تواند مسافتی نزدیک به 15 هزار کیلومتر را پرواز کند و به عنوان جدیدترین عضو هواپیماهای پهن پیکر تجاری در جهان به حساب می آید که برای پروازهای میان مدت و طولانی مدت طراحی شده و در کنار طراحی مدرن در مصرف سوخت نیز صرفه جویی قابل توجهی به همراه می آورد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1