مدیرعامل منطقه آزاد قشم خبر داد:

تاسیس ایرلاین ایرانی - چینی فلای قشم

22 فوریه 2016 - 12:30 dsfr.ir/9f5kv

تاسیس ایرلاین ایرانی - چینی فلای قشم
qeshmairport.ir
فرودگاه قشم

مدیرعامل منطقه آزاد قشم از تاسیس ایرلاین ایرانی - چینی فلای قشم در نیمه اول سال 95 خبر داد.

حمیدرضا مومنی با بیان اینکه مجوزهای لازم و اقدامات قانونی برای تاسیس یک ایرلاین ایرانی با سهامداران خارجی در حال انجام است، گفت: قرار است با مشارکت چینی ها نسبت به تاسیس یک ایرلاین در نیمه اول سال آینده اقدام کنیم.

وی افزود: اقدامات مورد نیاز انجام شده و کمیته مشترک بین ایران و چین راه اندازی شده است.

مومنی با تاکید بر اینکه این ایرلاین با مشارکت چینی ها راه اندازی خواهد شد گفت: در طول چند ماه اخیر درخواست هایی هم از پاکستان برای مشارکت در ناوگان هوایی و سهام ایرلاین ها داشته ایم.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم با بیان اینکه برای خرید هواپیما در شرایط پساتحریم تجربه زیادی نداریم گفت: برای شروع این ایرلاین از هواپیماهای استیجاری استفاده خواهیم کرد و چینی ها مذاکرات برای تامین هواپیما به روش اجاره به شرط تملیک را آغاز کردند.

مومنی ادامه داد: فلای قشم، یک ایرلاین ایرانی با سهامداران خارجی است.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم با اشاره به محدودیت زمان برای اجرای این اقدامات گفت: در حال حاضر چینی ها در تعطیلات سال نو هستند و بعد از آن هم تعطیلات نوروزی ما شروع می شود بنابر این دو ماه از زمان را به دلیل تعطیلات رسمی از دست داده ایم اما کارگروه مشترکی ایجاد شده و نمایندگان دو طرف معرفی شده اند و محورها و اولویت ها را مشخص کرده ایم.

وی در پاسخ به این سوال که این ایرلاین با چند هواپیما کار خود را شروع می کنند گفت: ناوگان را با توجه به تقاضای بازار گسترش می دهیم و قرار نیست سوبسید و یا یارانه ای برای آن در نظر بگیریم بنابراین کار را با توجه به تقاضایی که وجود دارد آغاز و توسعه خواهیم داد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایلنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
18 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1