17 آوریل 2024 - 13:19

چین در پی تسلط بر صنعت هتلداری جهان

22 فوریه 2016 - 11:20 dsfr.ir/4656a

چین در پی تسلط بر صنعت هتلداری جهان
chinatravelnews.com
گروه هتل های Plateno گوانگجو چین

آمار و ارقام نشان می دهد جنگ دو قطبی میان آمریکا و اروپا در صنعت هتلداری جهان پایان یافته و چین به عنوان ضلع سوم این رقابت وارد میدان شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار هتل، در بازار گردشگری و هتلداری چین که آخرین ارزش آن رقم نجومی 229 میلیارد دلار برآورد شده است و سال گذشته بیش از 109 میلیون سفر خارجی در آن به ثبت رسیده، صنعت هتل این کشور نیز مسیر رو به رشد توسعه داخلی خود را با قدرت می پیماید.

بنا بر گزارش پایگاه برترین پروژه های هتل در جهان، تعداد هتل های در حال ساخت و بهره برداری کنونی این کشور به 700 پروژه می رسد که در مجموع 205 هزار و 800 اتاق را شامل می شود.

در همین حال بلندپروازی چینی ها برای تصاحب جایگاه قدرت های آمریکایی و اروپایی در جمع برترین های صنعت هتل جهان هم ادامه دارد. حضور پنج گروه هتل چینی در جمع بیست گروه برتر هتلداری جهان نشان این ادعاست. در حالی که هیلتون با 715 هزار اتاق در راس برترین های جهان قرار دارد و ماریوت و اینترکنتینانتال به ترتیب با 714 و حدود 710 هزار اتاق در پی آن هستند، گروه هتل های Plateno از گوانگجو چین توانسته با 442 هزار اتاق خود را از رده دوازدهم به رده هفتم برساند تا تهدیدی جدی در آینده ای نزدیک به حساب آید.

این در شرایطی است که رقیب دیگر همین گروه چینی یعنی Jin Jiang Hotels از شانگهای با 352 هزار اتاق در رده نهم قرار دارد. این گروه به تازگی توانسته سهام گروه هتل های Louvre را هم از آن خود کند و سهم خود از گروه هتل های آکور فرانسه را هم شش درصد افزایش دهد.

کمی پائین تر از نام های بالا، Homes Inns & Hotels ، China Lodging Group و GreenTree Inns از چین هم در جمع بیست گروه برتر صنعت هتل جهان دیده می شوند. این در حالی است که در مجموع چینی ها صاحب 32 گروه هتلداری در جمع 300 گروه هتلداری در جهان هستند.

اما این موفقیت فقط به گروه های هتلی چینی ختم نمی شود چراکه آن ها حالا نام خود را با برند 7 Days Inn از زیر مجموعه گروه هتل های Plateno به عنوان بزرگ ترین برند هتل جهان از نظر تعداد اتاق می بینند. این برند در مجموع با در اختیار داشتن نزدیک به 380 هزار اتاق سرانجام توانست جایگاه Best Western آمریکایی را از آن خود کند.

1