19 اکتبر 2019 - 14:08

حمل و نقل دریایی بین کیش و سایر نقاط کشور با 7 فروند شناور مسافری

22 فوریه 2016 - 10:10 dsfr.ir/1j7ad

حمل و نقل دریایی بین کیش و سایر نقاط کشور با 7 فروند شناور مسافری
مهر
یک شناور مسافربری در سواحل هرمزگان

هفت فروند شناور مسافری با ظرفیت بیش از 650 صندلی، مسافران بین جزیره کیش با سایر نقاط کشور را جا به جا می کنند.

"مدیر اداره بنادر و دریانوردی کیش"

مدیر اداره بنادر و دریانوردی کیش از آمادگی کامل ناوگان مسافری دریایی این جزیره برای خدمات رسانی به مهمانان نوروزی در طرح ساماندهی سفرهای دریایی سال 95 خبر داد و گفت: هفت فروند شناور مسافری با ظرفیت بیش از 650 صندلی مسافران بین جزیره کیش با سایر نقاط کشور را جا به جا می کنند.

به گزارش اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، 'محمد جهانشاهی نسب' اظهار کرد: طی روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروزی، هفت فروند شناور مسافری با ظرفیت بیش از 650 صندلی در زمینه جا به جایی مسافر بین جزیره کیش و شهرها و استان ها فعالیت خواهند کرد.

وی افزود: با توجه به مسافت 18 مایلی کیش و اولین منطقه خشکی کشور، امکان ترابری ایمن هزاران نفر از مسافران دریایی در روز با تردد این شناورها فراهم شده است. به منظور رفع مشکل کمبود شناور، لازم است مسئولان مرتبط در کیش وارد عمل شوند و زمینه های فعالیت بخش خصوصی را با ورود شناورهای نو، استاندارد و دارای ظرفیت مناسب در این جزیره فراهم کنند.

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش همچنین در مورد ظرفیت تفریحی دریایی این بندر اظهار داشت: هم اکنون در بخش تفریحی، تعداد هشت فروند شناور با بیش از 960 صندلی در جزیره کیش فعالیت دارد. در این بخش، با فراهم شدن زیرساخت ها امکان ارایه خدمات گردشگری به بیش از 3هزار نفر در روز فراهم است.

جهانشاهی نسب بیان کرد: همچنین در بخش فعالیت های تفریحی، به منظور پاسخگویی به تقاضای گردشگران جزیره مرجانی خلیج فارس از شناور کوچک سبک نیز استفاده می شود، این در حالی است این شناورهای از نظر سازمان بنادر فاقد هویت است و امکان کنترل آن ها توسط اداره بندر و دریانوردی کیش وجود ندارد.

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از مسئولان این جزیره خواست، در مورد کنترل بیشتر بر فعالیت شناورهای تفریحی کوچک و نظارت بر چگونگی عملکرد آن ها هماهنگی لازم را با سازمان بنادر داشته باشند.

طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز 95 در استان هرمزگان به عنوان پایتخت سفرهای دریایی کشور از تاریخ 25 اسفندماه جاری آغاز می شود و به مدت 20 روز تا 15 فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1